Geri Dön
İzmirİzmir heyetinden Ankara ziyareti

İzmir heyetinden Ankara ziyareti

İzmir heyetinden Ankara ziyareti

İzmir heyetinden Ankara ziyareti

İZMİR, (DHA)-İZMİR Valisi Yavuz Selim Köşger,  İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener ve yönetim kurulu üyeleri  ve AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya'dan oluşan 6 kişilik heyet kente ivme kazandıracak projeleri bir an önce tamamlamak için Ankara'ya gitti. 6 saat süren görüşmeler sonucunda Kemalpaşa Lojistik Merkezi ve Dikili Tarıma Dayalı İhtisas Sera Organize Sanayi Bölgesi'nde son aşamaya gelindi. Heyet, kısa süre sonra tamamlanacak projelerin sadece İzmir'e değil Ege Bölgesi'ne ve Türkiye'ye değer katacağını ifade etti.

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger ve beraberindeki heyet, Kemalpaşa Lojistik Merkezi ve Tarıma Dayalı Organize Sanayi Bölgeleri'yle ilgili gelişmeleri aktarmak ve İZTO üyelerinden gelen talepleri iletmek için Ankara'da 2 önemli görüşme yaptı. 6 kişilik heyetin ilk durağı Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı oldu. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bakan Danışmanı Fikret Şentürk ve Altyapı Yatırımları Genel Müdürü Yalçın Eyigün ile yapılan görüşmede, İZTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cemal Elmasoğlu Kemalpaşa Lojistik Merkezi ile ilgili bir sunum yaptı.

İKİNCİ GÖRÜŞME BİNALİ YILDIRIM'LA DESTEK
Ankara'daki ikinci önemli görüşme AK Parti Genel Başkanvekili ve İzmir Milletvekili  Binali Yıldırım ile gerçekleşti.  İzmir heyeti, kentte devam eden projelerle ilgili taleplerini Yıldırım'a aktardı. Yıldırım, İzmir'in gelişimine katkı sağlayacak projeler için gerekli her türlü desteğin vereceğini ifade etti.

'TÜRKİYE'YE DEĞER KATACAK'
Ankara ziyaretinin çok verimli geçtiğini ifade eden Vali Köşger, "Projelerimiz sadece İzmir'e değil, Ege Bölgesi'ne ve Türkiye'ye değer katacak. Kemalpaşa Lojistik Merkezi, konteyner ve depolama alanları, TIR parklarıyla bugüne kadar yapılan lojistik merkezler içinde en kapsamlısı olacak" dedi.

'TÜM TALEPLERİ İLETTİK'
AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya da, "Ziyarette tüm taleplerimizi dikkatle dinlendi. Kemalpaşa Lojistik Merkezi İzmir'de ticari hayatın gelişimine büyük katkı sağlayacak. Tüm ziyaretlerimizin İzmir için önemli gelişmelere vesile olacağı kanaatindeyim" diye konuştu.

'KEMALPAŞA'DA SONA YAKLAŞTIK'
Ziyaretlerin çok verimli geçtiğini ifade eden İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, "Ziyarette, sektörlerde yaşanan sorunları, üyelerimizden gelen talepleri tüm detaylarıyla kendilerine aktarma imkanı bulduk. Özellikle Kemalpaşa Lojistik Merkezi ile ilgili çalışmalarda önemli yol alarak nihai sonuca çok yaklaştık" dedi.(DHA)

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber