Geri Dön
KarşıyakaKıyıya vuran kaplumbağa evine döndü

Kıyıya vuran kaplumbağa evine döndü

Kıyıya vuran kaplumbağa evine döndü

Kıyıya vuran kaplumbağa evine döndü

KARŞIYAKA Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından Bostanlı'da kıyıya vurmuş halde bulunan caretta caretta, sağlık kontrollerinin tamamlanmasının ardından doğal ortamına salındı.

Balıkçıların ihbarı üzerine Bostanlı sahiline giden ekipler, nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan caretta caretta cinsi deniz kaplumbağasını alarak veteriner polikliniğine götürdü. Güçlükle hareket edebilen kaplumbağada herhangi bir kırık ya da yara tespit edilmezken, detaylı sağlık kontrolünün yapılması için nakil aracı ile Doğal Yaşam Parkı'na götürüldü. Burada da gerekli bakımları yapılan ve dinlendirilen caretta caretta, tamamen sağlığına kavuştuktan sonra denize bırakıldı.

Karşıyaka Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Çağlayan İnanlı konuyla ilgili şunları söyledi:

"Caretta caretta'yı bulduğumuz zaman zorlukla hareket edebilir durumdaydı. Bir sağlık sorununa rastlamadığımız kaplumbağanın göç ederken yorgun düşmüş olabileceğini tahmin ediyoruz. Körfezde motor pervanelerinin çarpması, balıkçı ağlarının takılması gibi durumlar nedeniyle de zaman zaman sahillerimizde yaralı veya hasta halde caretta caretta görülebiliyor. Bu gibi bir duruma rastlayan vatandaşlarımız 0232 324 44 19 numaralı telefondan bize ihbarda bulunabilir."

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAFLI

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber