Geri Dön
KonakKonak Engelsiz Yaşam Köyü'nde eğitim yılı sonu etkinliği

Konak Engelsiz Yaşam Köyü'nde eğitim yılı sonu etkinliği

Konak Engelsiz Yaşam Köyü'nde eğitim yılı sonu etkinliği

Konak Engelsiz Yaşam Köyü'nde eğitim yılı sonu etkinliği

İZMİR, (DHA)-İZMİR'de Konak Engelsiz Yaşam Köyü'nde eğitim yılının bitimi etkinliklerle kutlandı. Özel çocukların konser ve gösterileri ile renklenen program, ailelere ve öğretmenlere gurur yaşattı. Öğrencilerin yılsonu heyecanına ortak olan Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, "Çocuklarımızın eğitimlerini sürdürmesinde, geleceğe hazırlanmasında elimizden geleni yapıyoruz" dedi.

Konak Belediyesi Engelsiz Yaşam Köyü, 2021-2022 eğitim yılına, düzenlenen yıl sonu gösterisi programıyla veda etti. Köyün özel öğrencilerinin gösteriler sergilediği ve mini konser de verdiği etkinliğe Konak Belediye Başkanı Abdül Batur'un yanı sıra Engelli Bireyleri Koruma ve Eğitim Vakfı (EBKOV) Başkanı ve İzmir Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Burhan Özfatura, vakıf yöneticileri ve üyeleri, Konak Engelsiz Yaşam Köyü öğrencileri, aileleri ve öğretmenleri katıldı. Konak Engelsiz Yaşam Köyü kampüsünde düzenlenen programda konuşan Batur, yerel yönetimlerin, sivil toplumla birlikte hareket ederek sosyal projeleri hayata geçirmesinin önemine dikkat çekti. Batur,  Konak Belediyesi ve EBKOV iş birliğiyle hayata geçen Konak Engelsiz Yaşam Köyü'nün aynı güzellikte ve her geçen gün gelişerek yoluna devam edeceğini söyledi.

'ASLİ GÖREVİN DE ÖNÜNDE HİZMET'

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Konak Engelsiz Yaşam Köyü başta olmak üzere sosyal projelerin önemine vurgu yaparak, "2021-2022 yılı eğitim ve öğretim yılının artık semeresini aldığımız gün. Hep birlikteyiz, bu coşkuyu sizlerle paylaşmaktan son derece mutluyum. Yerel yönetim ve vakıf iş birliği ile burada, özellikle engelli bireylerimize, çocuklarımıza hizmet etmenin onurunu yaşıyoruz. En önemli çalışma bence bu. Yerel yönetimler yol, su, kanal yapar. Bunları yerine getirmek zaten asli görevidir. Ama bu sosyal projeleri hayata geçirmek, asli görevin de önünde" diye konuştu.
EBKOV Başkanı ve İzmir Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Burhan Özfatura da yaptığı konuşmada eğitim ve sağlık alanlarındaki hizmetin önemine değindi.
Açış konuşmalarının ardından Konak Engelsiz Yaşam Köyü öğrencilerinin gösterilerine geçildi. İlk olarak, öğrencilerin atölyelerde kendi elleriyle ürettikleri takılardan oluşan defile gerçekleşti. Ardından öğretmen ve öğrencilerin birlikte hazırladığı 'Neler Oluyor Hayatta' isimli ront gösterisi ve Damat Halayı Oyunu sergilendi. Ayrıca müzik atölyesi öğrencileri de mini konser verdi. Programın sonunda öğrencilere başarı ve teşekkür belgeleri takdim edildi ve etkinlik pasta hep birlikte pasta kesilmesiyle sona erdi.
(DHA)

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber