Geri Dön

SESSİZ DANS BÜYÜLEDİ

SESSİZ DANS BÜYÜLEDİ

Engellilere yönelik projeler ve farkındalık çalışmaları ile dikkat çeken Karşıyaka Belediyesi, muhteşem bir geceye daha ev sahipliği yaptı. Belediye ve Bir Artı İki Yaratıcılık Atölyesi tarafından düzenlenen Sessizlikte Dans gösterisinde, işitme engelli öğrenciler sahne aldı. Belediye başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Birileri bizi engellemediği sürece, engel tanımadığımızı gösterdik” dedi.
Müziğin kullanılmadığı gecede, Tevfik Fikret Lisesi ile Tülay Aktaş İşitme Engelliler Ortaokulu öğrencileri aynı sahnede dans gösterilerini sundu. Etkinlikte, Nilgün Arıt tarafından kaleme alınan Akpamuk adlı Türkmen masalı dansla birleştirildi. Yaklaşık bir saat süren etkinlik boyunca, salonda bulunanlar da -işitme engeline farkındalık yaratmak için- sahnedekileri kulaklık takarak izledi.
DUYGUSAL ANLAR YAŞANDI
Ahmet Piriştina Kültür Merkezi'nde gerçekleşen gösteriye Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, eşi Zehra Akpınar, CHP Karşıyaka İlçe Başkanı Ali Karaege, meclis üyeleri, veliler ve çok sayıda öğrenci katıldı. Gösteri sırasında zaman zaman duygusal anlar da yaşandı. Başkan Akpınar, sahne alan tüm öğrencilere Teşekkür Belgesi takdim etti.
"ENGELLERİ ÇÖZECEĞİZ"
Gösteri öncesi, işaret dilini kullanarak, işitme engelli öğrencilere seslenen Akpınar, “Sizleri çok seviyorum” mesajı verdi. Engellilerin yaşamlarını kolaylaştırmak ve sorunlara farkındalık yaratmak için çalıştıklarını söyleyen Akpınar “Karşıyaka’da, işiten, işitmeyen, engeli olan ya da olmayan herkes hayatla dans ediyor. Bugün, bizler için çok önemli bir etkinliğe ev sahipliği yaptık. Hayatta hiç bir şey için engel olmadığını kardeşlerimiz bizlere gösterdi. Birileri bizi engellemediği sürece, bizler engel tanımıyoruz. Engellilerin sorunlarını çözmek için çalışacağız” dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber