Geri Dön

TASARIMIN OSCARI 'REDDOT' İZMİRLİ FİRMA CEMER’İN OLDU

TASARIMIN OSCARI 'REDDOT' İZMİRLİ FİRMA CEMER’İN OLDU

Çocuk oyun grubu tırmanma modülü tasarımı ile Reddot Uluslararası tasarım ödülü alan Cemer, ödülünü almak üzere Almanya’nın Essen kentinde düzenlenen Gala Gecesi ve Ödül Töreni’ne katıldı.Almanya'da düzenlenen dünyanın en prestijli tasarım yarışmalarının başında gelen Reddot Ödül Töreni’nde Türk rüzgârı esti.
Geçen günlerde İzmirli Cemer firmasının en iyi oyuncak tasarımıyla birinci olan Cemer, Oscar ödülünü alarak yurda döndü. Çocuklarda obeziteyle mücadele için tasarlanan bu tırmanma modülü, tasarım dünyasının Oscar’ı kabul edilen Reddot'ta dünya birinciliği getirdi. İzmirli firma Cemer Kent Ekipmanları, 53 ülkeden 4 bin 815 projeyle yarışarak dünyada bu ödülü alan ilk Türk firmalarından biri oldu. Elektronikten mobilyaya, küçük ev aletlerinden spor malzemelerine kadar onlarca farklı kategoride binlerce ürünün katıldığı yarışmada kent mobilyaları ve çocuk oyun alanı ürünleri kategorisinde İzmirli Türk firması Cemer Kent Ekipmanları 2014 yılı birincisi seçildi. Cemer Kent Ekipmanları birincilik ödülünü teslim almak üzere Almanya’nın Essen kentinde gerçekleştirilen Reddot Ödül törenindeydi.
DELTOİK TIRMANMA MODÜLÜ
Cemer Kent Ekipmanları çalışanı Zafer Sayın tarafından tasarlanan 2014 birincisi ürün, tek kalıpta üretilen polietilen parçaların, birleştirilerek oluşturduğu modüler tırmanma yapısına sahip. Ürün, çocukların hızlı düşünme, problem çözme ve vücut koordinasyonunu güçlendirmeyi hedefliyor. İki yaşından büyük bütün çocukların rahatlıkla oynayabileceği oyuncak, yetişkinlerin ilgisini çekiyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber