Geri Dön
TorbalıRahvan atlar, 7 yıl sonra Torbalı'da yarıştı

Rahvan atlar, 7 yıl sonra Torbalı'da yarıştı

Rahvan atlar, 7 yıl sonra Torbalı'da yarıştı

Rahvan atlar, 7 yıl sonra Torbalı'da yarıştı

İZMİR, (DHA) - İZMİR'in Torbalı ilçesinde, merhum Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur döneminde ilçede geleneksel hale getirilen ve son olarak 2015 yılında yapılan 'Torbalı Rahvan At Yarışları', 7 yıl aranın ardından dün yeniden düzenlendi.

İlk olarak Karakuyu Belde Belediyesi döneminde başlatılan, sonrasında ise merhum Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur tarafından devam ettirilen Torbalı Rahvan At Yarışları, 7 yıl aradan sonra yeniden Torbalı ilçesinde düzenlendi. Önceki dönem çeşitli nedenlerle yapılmayan, iki yıldır da pandemi nedeniyle gerçekleştirilemeyen yarışlar bu yıl Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin'in talimatıyla uzun süre sonra ilçe sakinlerine keyifli anlar yaşattı. Dün Bayındır yolu, Fetrek Çayı üzerinde gerçekleşen yarışlara Türkiye'nin dört bir yanından gelen atlar yarıştı. Saat 10.30'da başlayan etkinlikte atlar kıyasıya mücadele etti. Torbalı halkının uzun yıllardır özlem duyduğu etkinlik için Torbalı Belediyesi, Tepeköy İZBAN İstasyonu'nun önünden saat 09.30'dan itibaren etkinlik alanına ücretsiz araçlar kaldırdı.

'TORBALI OLARAK ÇOK ÖZLEMİŞİZ'
8 kategoride 155 atın kıyasıya mücadele ettiği yarışmada, dereceye giren atların sahiplerine kupa, madalya ve para ödülü verildi. 7 yıl aranın ardından Rahvan At Yarışları'nı gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin, "Torbalı Belediyesi olarak geleneklerimize sahip çıkıyor ve yaşatmaya devam ediyoruz. Uzun bir aranın ardından da ilçemiz için geleneksel hale gelen yarışı gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadık. Torbalı olarak çok özlemişiz. Türkiye'nin dört bir yanından katılımın olduğu yarışlarda dereceye girenleri tebrik ediyorum. Önümüzdeki yıl yeniden görüşmek üzere" ifadelerini kullandı. (DHA)
 
FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber