Geri Dön
İzmirUluslararası Eğitim Projesinin Toplantıları Foça'da Başladı

Uluslararası Eğitim Projesinin Toplantıları Foça'da Başladı

Uluslararası Eğitim Projesinin Toplantıları Foça'da Başladı

İtalya, Polonya, Portekiz, Romanya ve Türkiye’den öğretmenler, uluslararası eğitim projesi kapsamında İzmir’in Foça ilçesinde bir araya geldi.
"Z Generation İn Digital Classrooms" ismiyle İtalya, Polonya, Portekiz, Romanya ve Türkiye’nin ortaklığıyla 2 yıl sürecek bir eğitim projesi hazırlandı. Bu çalışmayla, Z kuşağı olarak adlandırılan yeni nesil için sınıflarda Web2.0 araçlarını kullanarak daha kolay ve etkili öğrenme ortamı oluşturulması hedeflenirken, ortaklığı bulunan ülkelerden öğretmenlerde eğitim projesi kapsamında Foça ilçesinde buluştu.
25 Ekim’e kadar devam edecek toplantıların startı da verildi. Yabancı eğitimciler, Foça İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Akar eşliğinde de Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ’ı ziyaret ederek proje hakkında bilgiler verdi.
Ziyaretten memnun olduğunu ifade eden Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, misafir öğretmenlere çalışmalarında kolaylıklar diledi. Eğitim alanında bilgisayar ve internet kullanımının son yıllara bakıldığında olumlu sonuçlar verdiğine değinen Başkan Demirağ, projenin öğrencilere yeni başarılar getireceğini inandığını ifade etti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber