Geri Dön

AGÜ’DE KENYA GÜNÜ

AGÜ’DE KENYA GÜNÜ

Abdullah Gül Üniversitesi’nde (AGÜ) Kenya Günü düzenlendi. Kenyalı öğrenciler, kendi kültürlerini tanıttı.
Kenya Günü, AGÜ Uluslararası Ofisi tarafından başlatılan Kültürlerarası Etkinlik Serisi kapsamında, Uluslararası Öğrenci Birliği Kulübü ile ortaklaşa düzenlendi.
Sümer Kampüsü Rektörlük Konferans Salonunda yapılan gün, Kenya Ulusal Marşıyla başladı.
Günün açılış konuşmasını yapan AGÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Oya Yerin Güneri, üniversitede 15 farklı ülkeden ve her kıtadan uluslararası öğrencilerinin öğrenim görmekte olduğunu söyledi.
AGÜ Uluslararası Ofis Başkanı Emeric Abrignani de farklı kültürlerin buluşması ve kaynaşması amacıyla Kültürlerarası Etkinlik Serisi’ni başlattıklarını, bu etkinliklerle her ay farklı ülkelerin kültürlerini tanıtacaklarını kaydetti.
Daha sonra Kenyalı öğrenciler, kendi kültürlerini dans gösterileri, sunumlar ve tanıtım filmleri ile tanıttı.
Elektrik Elektronik Mühendisliği ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Yüksek Lisans Öğrencisi Albert Kahra, ülkesi Kenya’yı çoğunlukla İngilizce, kimi zaman da Türkçe konuşarak eğlenceli bir sunumla anlattı.
Kahra sunumunda Kenya’nın sosyal yaşamından ünlü sporcularına, siyasetçilerinden yemeklerine kadar çeşitli bilgiler verdi.
Kenyalı öğrencilerin, diğer Türk öğrencilerle beraber hazırlayıp sunduğu dans gösterileri de ilgiyle izlendi.
Çeşitli ülkelerden çok sayıda öğrenci ile üniversitedeki yabancı uyruklu öğretim görevlilerinin yanısıra akademik ve idari personelin de ilgiyle izlediği Kenya Günü, Kenya mutfağından çeşitli yiyecek ve içeceklerin görücüye çıkarıldığı kokteyl ile sona erdi.
Kültürlerarası Etkinlik Serisi kapsamında önümüzdeki ay ise Faslı öğrenciler tarafından Fas Günü düzenlenecek ve Fas’ın kültürü tanıtılacak.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber