Geri Dön
KayseriBaşkan Yalçın, dünya ikincisi ekibi makamında ağırladı

Başkan Yalçın, dünya ikincisi ekibi makamında ağırladı

Başkan Yalçın, dünya ikincisi ekibi makamında ağırladı

Başkan Yalçın, dünya ikincisi ekibi makamında ağırladı

KAYSERİ,(DHA)- TALAS Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Türkiye Muay Thai Federasyonu bünyesinde yarışan ve dünya 2’ncisi olan Kayseri ekibini ve teknik heyetini makamında ağırladı.
98 ülke sporcularının katılımıyla Tayland’da gerçekleşen Dünya Muay Thai Şampiyonası’nda 2’nci olarak dereceye giren sporcular Sercan Koç ve Ezgi Keleş yanı sıra Muay Thai Federasyonu Asbaşkanı Halil Demir, Milli Takımlar Sportif Direktörü ve Antrenör Göksel Cingöz ve İl Temsilcisi Fatih Kağan Ulu, Başkan Yalçın’a teşekkür ziyareti gerçekleştirdi. Muay Thai sporu hakkında ilgi veren Asbaşkan Halil Demir, Türkiye’nin adını dünyada duyurmaktan dolayı çok mutlu olduklarını ifade ederek 5 altın, 7 gümüş ve 9 bronz madalya aldıklarını belirtti. Başkan Yalçın’ın spora ve sporcuya daima destek verdiğini dile getiren Asbaşkan Demir, desteklerinden dolayı teşekkür etti.
Ziyarette konuşan İl Temsilcisi Fatih Kağan Ulu da Kayseri ekibi olarak Muay Thai alanında Türkiye genelinde de dünya genelinde de başarıyla ilerlediklerini belirtti. Kayseri’nin sportif bir kültüre sahip olduğunu kaydeden Ulu, Başkan Yalçın’a teşekkür etti. Aynı zamanda özel harekat polisi olan İl Temsilcisi Ulu daha sonra Başkan Yalçın’a özel harekat polis beresi ve Ziya Gökalp’in ‘Türkleşmek, İslamlaşmak Muasırlaşmak’ isimli kitabını hediye etti.
Ziyaret sonunda Başkan Yalçın sporculara ve teknik ekibe altın, kitap ve kalemden oluşan hediye takdiminde bulundu.
FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber