Geri Dön
KayseriKayseri Şeker’den Bünyan’a yatırım

Kayseri Şeker’den Bünyan’a yatırım

Kayseri Şeker’den Bünyan’a yatırım

Kayseri Şeker’den Bünyan’a yatırım

KAYSERİ,(DHA)- KAYSERİ Şeker Fabrikasının Bünyan ilçesinde hayata geçirmeyi planladığı Pancar Bölge Müdürlüğü, Tarım Market, 10 adet dükkan ve 24 adet konut inşaatının temeli düzenlenen törenle atıldı.
Bünyan’da gerçekleştirilen törene, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Bünyan Belediye Başkanı Özkan Altun, Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Hüseyin Akay, AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, Bünyan Ziraat Odası Başkanı Lütfi Özsolak ve vatandaşlar  katıldı. Törende konuşan Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Hüseyin Akay, “Kayseri Şeker, bizim görevde olduğumuz süre içinde problemlerini çözmenin yanı sıra, çeşitli yatırımlar yapma konusunda da önemli gayretler gösterdi. Bu yatırım gerçekleştirilirken gerek Bünyan Belediye Başkanı, gerekse de Bünyan Ziraat Odası Başkanlarımızın önemli destekleri oldu, onlara da buradan teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.
Çiftçilerin sulama ile ilgili taleplerine de değinen Akay, Bünyan’da pancar tarımı yapılan alanın yarısından fazlasının su kuyuları aracılığı ile yapıldığına değindi. Akay, barajlardan su temin edilebilmesi için Bünyan’a suyolu yapılması için Mehmet Özhaseki’ye temennilerini iletti.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki ise, Başkan Akay’ın bu yatırım ile kendi memleketine adeta vefa borcunu ödediğini ifade ederek, “Kayseri Şeker’in inşaatına başlayacağı tesislerin Bünyan’ımıza ve Kayseri Şeker’e hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Bir noktada Hüseyin bey, memleketine vefa borcunu ödüyor” şeklinde konuştu.
FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber