Geri Dön
KayseriVALİ DÜZGÜN FELAHİYE VE ÖZVATAN’I ZİYARET ETTİ

VALİ DÜZGÜN FELAHİYE VE ÖZVATAN’I ZİYARET ETTİ

VALİ DÜZGÜN FELAHİYE VE ÖZVATAN’I ZİYARET ETTİ

Kayseri Valisi Orhan Düzgün, Felahiye ve Özvatan ilçelerini ziyaret etti. Vali Orhan Düzgün, Felahiye ve Özvatan ilçelerine son 3 yıl içinde 3 milyona yakın fidan dikimi yapıldığını açıkladı.
İlk olarak Felahiye ilçesine ziyarette bulunan Kayseri Valisi Orhan Düzgün’e İl Jandarma Komutanı Halil Uysal, Emniyet Müdürü İbrahim Kulular, Kayseri Orman Bölge Müdürü Ahmet Kara, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Eskici eşlik etti. Vali Düzgün, Felahiye Kaymakamı Ferhat Vardar’dan bilgiler aldı. Slayt eşliğinde Vali Düzgün’e bilgiler veren Kaymakam Vardar, yapımı devam eden çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Kaymakamlık ziyaretinin ardından Felahiye Belediyesi’ne geçen Kayseri Valisi Düzgün, Felahiye Belediye Başkanı Vural Coşkun’dan belediyenin çalışmaları hakkında bilgiler aldı. Düzgün ziyaretin ardından atletizmde dereceye giren öğrencilere hediyeler verdi.
Vali Düzgün ve beraberindeki heyet, THY tarafından başlatılan kampanya çerçevesinde Felahiye ilçesinde fidan dikimi gerçekleştirdi. Vali Düzgün etkinlikten sonra Özvatan ilçesine geçerek burada da ilçe kaymakamlığını ziyaret etti ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Ziyaretin ardından bir açıklama yapan Kayseri Valisi Orhan Düzgün, ilçelerde yapımı devam eden çalışmalar hakkında bilgiler aldığını söyledi. Düzgün, "Bugün bazı bölge ve il müdürlerimiz ile beraber Felahiye ve Özvatan ilçelerimize ziyarette bulunduk. Bu ziyaretlerde ki amacımız ilçede yapımı devam eden başta sulama, ağaçlandırma, spor, eğitim konusunda ki yatırımları yerinde görmek ve bilgi almak, buradaki belediye başkanlarımızın ve meclis üyelerimizin taleplerini almak ve yapılabilecek olanlarla ilgilide çalışmaları yerinde görmek amacıyla bir ziyaret gerçekleştirdik. Aynı zamanda THY Kayseri Bölge Müdürlüğü tarafından da Felahiye’de kampanya dahilinde gerçekleştirilen bir fidan dikim törenine katıldık" ifadelerini kullandı.
2015 yılı içerisinde Kayseri genelinde 5 milyon fidanı toprakla buluşturacaklarını söyleyen Vali Orhan Düzgün, "Bölgemizde ağaçlandırmanın artırılmasını çok önemsiyoruz. Ağaç demek canlılık ve hayat demektir. Hem toprak örtüsünü koruma açısından hem oraya yağışın fazla alınması hem de doğal güzellik bakımından hayatın her anlamıyla orada yaşanması için Kayseri’nin ağaç oranının artması gerekiyor. Bu konuda Felahiye ve Özvatan bölgesinin yaklaşık son 3 yıl içerisinde 3 milyona yakın fidan dikildi. 2015 yılı içerisinde de Kayseri genelinde toplam 5 milyon fidanı toprakla buluşturmayı hedefliyoruz" şeklinde konuştu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber