Geri Dön
KırşehirFotoğrafları ahşaba işliyor

Fotoğrafları ahşaba işliyor

Fotoğrafları ahşaba işliyor

Fotoğrafları ahşaba işliyor

Fahrettin TOKER/KIRŞEHİR, (DHA)- KIRŞEHİR’de Hakan Öztürk (43), fotoğrafları oyma sanatıyla ahşaba işliyor.  
Kentte yaşayan Hakan Öztürk, Ahi Külliyesi Zanaatkarlar Çarşısı’nda sergilediği ahşap oymalarını ziyaretçilerin beğenisine sunuyor. Öztürk, yaptığı eserlerde birçok sanatçı ve fikir insanının portrelerini ahşaba işliyor. Zamanını işyerinde geçirdiğini söyleyen Hakan Öztürk, “Benim ustamda olmadı, çırağımda. Tamamen kendi isteğimle öğrendim. Kimseden yardım istemedim. 16 yıl önce hobi olarak başladığım işimi Ahi Külliyesi Zanaatkarlar Çarşısı’nda tutmuş olduğum dükkanımda devam ediyorum. Şuan makinelerin çok kısa sürede yaptığı bir işi ben günlerce elimin emeğiyle yapıyorum. Yaptığım eserlerimi burada satıp evimin geçimini sağlıyorum” dedi.
İstediği eseri ahşaba çizebildiğini söyleyen Hakan Öztürk, “Benim yapacağım eserlerin fotoğrafını görmem yeterli oluyor. İstediğiniz eserleri ahşaba işleyebilirim. Şimdiye kadar birçok eseri sanata dönüştürdüm. Şuanda da Neşet Ertaş’ın tablosunu işliyorum. 6 ayda yapılabilecek işi ben gecemi gündüzüme katarak yaklaşık 80 günde bitirmeyi hedefliyorum. Şuan da 50 günüm kaldı. İnşallah kısa sürede bitireceğim” diye konuştu.
Bugüne kadar yaptığı eserlere değinen Öztürk, “Bugüne kadar Ferdi Tayfur, Müslüm Gürses, Fatih Sultan Mehmet, Mevlana Celaleddin Rumi portrelerini, hayvan figürlerini ahşaba işledim. Osmanlı padişahlarını, sanatsal yapıları, şehir siluetlerini de ahşaba işleyebilirim. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın portesini de ahşaba işledim. 4 ayda bitecek olan tabloyu 20 günde gece gündüz çalışarak bitirdim. Cumhurbaşkanımıza bu tabloyu takdim etmek istiyorum” dedi. (DHA)
FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber