Geri Dön
GebzeÖzel Gebze Kale Anadolu Sağlık Meslek Lisesi 2 bin hemşire mezun etti

Özel Gebze Kale Anadolu Sağlık Meslek Lisesi 2 bin hemşire mezun etti

Özel Gebze Kale Anadolu Sağlık Meslek Lisesi 2 bin hemşire mezun etti

Özel Gebze Kale Anadolu Sağlık Meslek Lisesi 2 bin hemşire mezun etti

GEBZE (Kocaeli), (DHA) – KOCAELİ’nin Gebze ilçesinde bulunan Özel Gebze Kale Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, 9 yılda 2 bin hemşire mezun etti. Okul müdürü Ahmet Öcal, “Okulumuzdan mezun olanlar, geleceğin mesleği olan ‘Sağlık Hizmetleri’ alanının 2 ve 4 yıllık olan yaklaşık 40 kadar üniversite bölümlerine yerleşebilmekte ve geleceklerini garantiye almaktadır.” dedi.

Gebze Eskihisar'da 2011 yılından beri faaliyet gösteren Türkiye'nin ilk sağlık meslek liselerinden biri olan Özel Kale Okulları Anadolu Sağlık Meslek Lisesi çeşitli devlet kurumlarına ve özel kurumlara hemşireler yetiştiriyor. Bu zamana kadar 2 binin üzerinde hemşire mezun eden Özel Kale Okulları Anadolu Sağlık Meslek Lisesi bu alandaki başarısıyla gurur duyuyor. Müdür Ahmet Öcal yaptığı açıklamada, "Okulumuz son dönemde yüzlerce hemşire yardımcısı yetiştirerek üniversite, devlet hastaneleri ile özel hastanelere yerleşmelerini sağladı. Bugün hastanelere gittiğimizde yerleştirilmiş öğrencilerimizle karşılaşmak bizlere büyük bir gurur ve onur veriyor.  Ülkemizin savaş verdiği pandemi sürecinde yine çok sayıda öğrencimiz hastanelere atandı.  Okulumuzdan mezun olanlar, geleceğin mesleği olan ‘Sağlık Hizmetleri’ alanının 2 ve 4 yıllık olan yaklaşık 40 kadar üniversite bölümlerine yerleşebilmekte ve geleceklerini garantiye almaktadır.” dedi.

Kayıtların başladığını belirten Ahmet Öcal, “Bu başarılara imza atan okulumuz yeni sezon için kayıtlarına başladı. Sınırlı olan kontenjanlar hızla dolmaya devam ediyor. Eskihisar'da harika bir konumda bulunan, gerek güvenliği, gerek bina yapısı ve bahçesi, gerek uygulamalı eğitimi ve gerekse rehberliği ile bölgenin en büyüğü olan Özel Gebze Kale Anadolu Sağlık Meslek Lisesi oturmuş kadrosuyla vatandaşlarımıza ve gençlerimize uygun bir rota çizmeniz için uygun fiyat imkanlarıyla sizleri bekliyor." diye konuştu.
FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber