Geri Dön
KonyaKonya Pancar Ekicileri Kooperatifi'nde görev değişimi

Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi'nde görev değişimi

Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi'nde görev değişimi

Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi'nde görev değişimi

Duygu KARAKOÇ/KONYA,(DHA) - KONYA Pancar Ekicileri Kooperatifi’nde dün gerçekleştirilen genel kurula katılan yaklaşık 13 bin kooperatif ortağının çoğunluğunun oylarıyla başkanlığa seçilen Ramazan Erkoyuncu Konya Pancar Kooperatifi’nde gerçekleştirilen devir teslim töreni sonrası görevi Recep Konuk’tan devraldı.

Sabah saatlerinde resmi işlemlerin ve Tarım İl Müdürlüğü’nde tescil işlemlerinin tamamlanmasının ardından gerçekleştirilen devir teslim törenine Başkan Konuk’un Yönetim Kurulu’nda yer alan üyeler ile Başkan Erkoyuncu’nun listesinden seçilen Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeleri katıldı. Devir teslim töreninde Başkan Konuk seçimi kazanan Başkan Erkoyuncu’yu çiçekle karşılarken törenin sonunda 22 yıllık görev süresindeki tecrübe yatırımlarını özetlediği ‘Ovanın İncileri’ kitabını hediye etti. Basına açık kısmın ardından gerçekleştirilen ve Yönetim ile Denetim Kurulu üyelerinin gerçekleştirdiği istişarenin ardından Kooperatif binasından ayrılan Konuk’a arabasına kadar eşlik eden Erkoyuncu, Konuk’u çiçeklerle uğurladı. Uğurlama sırasında Konuk ve Erkoyuncu birbirlerine sarılıp kucaklaşırken devir teslim töreninde de tek mesaj vererek isimler değişse de kurumun amaç ve gayelerinin değişmeyeceğini, üreticinin işini aşını muhafaza ve büyütmek için çalışmaya devam edeceğini söylediler.

'KURUMU BAŞARILARLA GELECEĞE TAŞIYACAĞINA YÜREKTENE İNANIYORUM'

Yeni başkan Erkoyuncu ve yönetiminin başarılı olacağına yürekten inandığını ve ihtiyaç duyduklarında desteklerinin yanlarında olacağını söyleyen Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk görevi gönül rahatlığıyla devrettiğini belirterek “Öncelikle arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Kendilerine sonsuz güvencim ve inancım var. Başaracaklarına bütün yüreğimle inanıyorum. Kendilerinin her daim yanında olacağız. Üreticinin kazanması büyüyen ve gelişen işlerimizin daha da çok büyümesi adına safları sık tutacağız. Üreticisiyle, çalışanıyla birlikte omuz omuza vererek inşallah bu 46 tesise daha da çoğunu ilave ederek insanımızın daha çok kazandığı daha çok ürettiği bir süreci inşallah birlikte inşa edeceğiz. Ben arkadaşlarımın seçim sathı mahallindeki gösterdikleri saygın duruşu bütün adaylarla birlikte kutluyorum, tebrik ediyorum. Hep proje odaklı konuştular inşallah bu projelerini de gerçekleştirirler, gerçekleştireceklerdir. Tabi tarım zor bir sektör, kolay bir iş değil. Biz 2001 krizini atlattık, 2008 krizini atlattık, 2018 krizini atlattık ama dünya şuan da yeni bir krizin içerisindedir. İnşallah arkadaşlarımız da bu krizi atlatacaklardır. Dünyada bir kriz var. Lakin hiç kimse sizden mazeret beklemiyor. Sizden iş, aş ve ekmek bekliyor. Sizden enkaz edebiyatı beklemiyor, sizden işlerin daha çok yukarıya gideceği bir eğilim bekliyor. Bu bizim hakkımız, bunu yapacak güç ve kudrettesiniz. Buna bütün yüreğimle inanıyorum bunu başaracaksınız. Hep birlikte başaracağız. Görev süremiz boyunca bizim tarafımız üretim, üretici ve kurum oldu. Bizim gibi kurumlarda durduğun yer doğruysa başarı da kendiliğinden gelir, ben biliyorum Sayın Erkoyuncu hem kendi işinde hem Çumra Şeker’de kurum için birlikte çalıştığımız dönemde hep üretimin, üreticinin ve kurumun yanında durdu başkanlığı süresince de burada duracağına ve kurumu başarılarla bir geleceğe taşıyacağına yürekten inanıyorum.” dedi.

'BU KURUMA BİZ ASLA İHANET ETMEYİZ'

Törendeki konuşmasında Çumra Şeker’in projelendirilme sürecini hatırlatan Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Erkoyuncu Konya Şeker’i daha iyi yerlere getirmek için gayret edeceklerini belirterek “Sayın başkana çok teşekkür ederiz. Tevazu gösterdi kendinden bahsetmedi ama Recep Konuk ismini yaptığı yatırımlarla tüm Türkiye öğrendi. Hayal denilen şeyi büyük bir yürek ve cesaretle gerçekleştirdi. 46 fabrika ve dev tesisler var bunların bilincindeyiz. Hep birlikte daha iyi yerlere götürmek için gayret edeceğiz. Sayın Konuk’a kurumumuza ve üreticilerimize kazandırdıkları için yönetimim ve üretici ortaklarımız adına teşekkür ederim. Recep Konuk Bey tecrübesiyle bize rehberlik edecek. Bundan sonra da önümüzdeki engellerde en büyük danışma kapımız, mihmandarımız sayın başkan olacak. Bu kurumlar asla kimsenin malı değil. Hiç kimse farklı bir şey düşünmesin sayın başkan her zaman bize mihmandarlık edecek. Bu devasa kurumu bize kazandırıp bugün bize emanet ettiği için kendisine teşekkür ediyoruz. Şunu da söylemek isterim ki biz kendilerinin emanetine asla ihanet etmeyiz. Daha genel bir ifadeyle söylersem bu kuruma biz asla ihanet etmeyiz. Daha da ileriye götürmek için elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz. Kendisine tüm yüreğimle teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Başkan Ramazan Erkoyuncu, Başkan Recep Konuk’u arabasına kadar çiçeklerle uğurlarken, ikili kucaklaşarak ayrıldılar.

 

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber