Geri Dön
MerkezKonya Büyükşehir Belediye Başkanı, mesleğe yeni başlayan zabıtalarla buluştu

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı, mesleğe yeni başlayan zabıtalarla buluştu

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı, mesleğe yeni başlayan zabıtalarla buluştu

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı, mesleğe yeni başlayan zabıtalarla buluştu

Salih BÜYÜKSAMANCI/KONYA, (DHA) - KONYA Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, oryantasyon eğitimlerine katılan Büyükşehir Zabıtası’nın yeni personelleriyle buluştu. Başkan Altay, yeni göreve başlayan zabıta personeline başarılar diledi.

Konya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi’ne katılan 31 personel için oryantasyon eğitim düzenlendi. Büyükşehir Belediyesi Mevlana Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programda yeni göreve başlayan zabıtalarla bir araya gelen Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, amaçlarının zabıtanın kurumsal yapısını güçlendirmek olduğunu söyledi.

Altay, “Büyükşehir Belediyesi olarak bu dönemde söz verdiğimiz projeleri yerine getirmeye çalışırken, bir taraftan da kurumsal yapımızın güçlendirilmesi adına önemli işler gerçekleştiriyoruz. Zabıta personel alımı da bu bağlamda yaptığımız en önemli işlerden birisi. Burada amacımız, daha iyi hizmet sunabilir hale gelmek ve genç istihdama bir miktar katkı sağlamak. Çünkü hepiniz 2 yıllık yerel yönetimler okulu mezunusunuz. Bunu da özellikle seçtik. İstişareler sonucunda doğru olanın bu olduğuna karar verdiğimiz için ilana böyle çıktık. Biz adaletten, hukuktan ve eşitlikten yanayız. Memleketin her yöresinden insanlar, bizim insanımız. Onun için hak eden arkadaşlarımız göreve başlamış oldular. İnşallah Konya Büyükşehir Belediyesi’nden emekli olursunuz.” dedi.

Konya modeli belediyeciliğinin de önemine dikkat çeken Altay, “Biz bu işleri yaparken söylemlerimizden birisi de Konya modeli belediyecilik. Buna da vurgu yapıyoruz. Çünkü biz Konya’da belediyeciliğin bir model olduğunu; önce Türkiye’ye sonra tüm dünyaya anlatılması gerektiğini düşünüyoruz. Bu konuda her yaptığımız işte buna dikkat ediyoruz. Bugün yerel yönetimden mezun olan kardeşlerimizin bu sıralarda oturuyor olması bunun maddelerinden bir tanesidir. Biz bir model belediyecilik ortaya koymaya çalışıyoruz.” şeklinde konuştu.

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber