Geri Dön
MerkezMeram Belediyesinden kaçak yapı uyarısı

Meram Belediyesinden kaçak yapı uyarısı

Meram Belediyesinden kaçak yapı uyarısı

Meram Belediyesinden kaçak yapı uyarısı

Duygu KARAKOÇ/KONYA,(DHA)- MERAM Belediyesi, ilçedeki kaçak yapılaşma konusunda uyarıda bulunarak, bu tip yapıların yıkılacağını belirtti. 
Meram Belediyesi, tarım ve hazine arazisi üzerine yapılan kaçak yapılaşmalara yönelik çalışma başlattıklarını açıkladı. Bu tip yapılaşmalar tespit edildiği gerekli işlemlerin başlatılacağı belirtilen açıklamada:
''Tarım alanları ve hazine arazileri üzerine yapılan tüm kaçak yapılar noktasında gösterdiğimiz hassasiyetten asla taviz verilmeyeceğini belirtmiştik. Bu yapıların yıkımına dair aldığımız kararlara rağmen ekiplerimiz, ilçe genelinde yeni girişimlerin olduğunu tespit etmişlerdir. Hemşerilerimizin hakkını ve hukukunu korumaktan asla vazgeçmeyecek olan kurumumuz, yasa tanımamakta ısrar edenlere karşı geri adım atmayarak bu yapılar ile ilgili sürdürdüğü hukuk mücadelesini de yakından takip edip her birini nihayete kavuşturmaktadır. Bu sebeple yeni tespiti yapılan kaçak yapıların ve hobi bahçesi adı altında hazırlanan alanların da daha öncekiler gibi yasal işlemlerle karşı karşıya kalmamaları adına kamuoyunu ve tüm hemşerilerimizi uyarıyoruz. Bu tür kaçak yapılara hiç başlamamaları, başlanmışsa da durdurmalarını öneriyoruz. ''denildi. 
FOTOĞRAFLI 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber