Geri Dön
MalatyaALTI PARMAKLI KÜÇÜK KIZ AMELİYAT EDİLDİ

ALTI PARMAKLI KÜÇÜK KIZ AMELİYAT EDİLDİ

ALTI PARMAKLI KÜÇÜK KIZ AMELİYAT EDİLDİ

Şırnak’tan tedavi için Malatya’ya gelen altı parmaklı küçük kız, yapılan başarılı operasyonla altıncı parmaktan kurtuldu.
Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde yaşayan 11 yaşındaki Elif Gök, sağ elinde baş parmağının yanındaki altıncı parmak nedeniyle sosyal hayatında zorluklar yaşıyordu. Beytüşşebap Akçay İlkokulu’nda eğitim gören Elif Gök’ün yaşadığı sıkıntıyı öğretmenine anlatmasıyla, çözüm yolu aranmaya başlandı.
Öğretmeni tarafından Malatya’ya yönlendirilen Elif Gök’e, Malatya’da özel bir hastane sahip çıktı. Elif’in bütün masraflarını karşılayan hastanede, Plastik Cerrahi Uzmanı Doktor Hakan Aydoğan tarafından gerçekleştirilen ameliyatla, küçük hasta altıncı parmağından kurtuldu.
Hastane Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Karaman, "Öğretmenimiz, sürekli öğrencisinin elini sakladığını görünce olayın üzerine gidiyor. Kızımızda nadir görülen altıncı parmak vardı. Kendi açısından sorun teşkil ettiği için elini sürekli arkadaşlarından saklıyormuş. Malatyalı hemşerimiz büyük bir duyarlılık göstererek bize ulaştı. Güzel kızımızı Malatya’ya davet ettik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Doktor Hakan Aydoğan tarafından başarılı bir operasyon gerçekleştirildi. İnşallah bundan sonra sosyal hayata daha güzel bir şekilde ve büyük bir özgüvenle katılacaktır" dedi.
Elif Gök’ün köy koruculuğu yapan babası Ahmet Gök ise hastane yönetimine ve doktorlara, gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür etti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber