Geri Dön
ManisaBaşkan Ergün'den ”su tasarrufu” çağrısı

Başkan Ergün'den ”su tasarrufu” çağrısı

Başkan Ergün'den ”su tasarrufu” çağrısı

Başkan Ergün'den ”su tasarrufu” çağrısı

Manisa Büyükşehir Belediyesi Mart ayı Olağan Meclis Toplantısı öncesinde açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Başkan Cengiz Ergün, su kaynaklarının önemine değinerek tasarruf çağrısını yineledi. Barajlardaki doluluk oranlarının istenilen düzeyde olmadığını belirten Ergün, " Suyumuza sahip çıkalım, gereksiz su kullanmayalım" dedi.

Manisa Büyükşehir Belediyesinin Mart ayı Olağan Meclis Toplantısı gerçekleştirildi. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, meclisin açılış konuşmasında su kaynaklarının son durumuna da değindi. Su kaynaklarının günden güne azaldığını belirten Ergün, vatandaşlara tasarruf çağrısını yineleyerek "22 Mart Dünya Su Günü. Bu vesileyle evlatlarımıza ve geleceğimize daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için bir kez daha tüm hemşerilerimi gereksiz su kullanımından kaçınmaya ve içme suyumuzu tasarruflu kullanmaya davet ediyorum" dedi.

BARAJLARDAKİ SU SEVİYESİ İSTENİLEN DÜZEYDE DEĞİL

Tarım İl Müdürü Metin Öztürk ile bir protokol vesilesiyle bir araya geldiğini belirten Başkan Ergün, Salihli'deki tarımsal sulama barajı ile ilgili de bilgi verdi. Ergün, "Tarım İl Müdürümüzle bir protokol vesilesiyle bir arada olma fırsatını buldum. Kendisinden Devlet Su İşleri'nin Salihli'deki barajımızda bu sene tarımsal sulama noktasında eksilerde olduğumuzu, gerekli yağışlar olmadığı takdirde su kanalından su verilemeyeceğini işittim. Bu çok ciddi bir durum" ifadelerini kullandı.

"SUYUMUZA SAHİP ÇIKALIM, GEREKSİZ SU KULLANMAYALIM"

Yeraltı su kaynaklarındaki durumu da hem meclis üyeleri hem de ekranları başındaki izleyicilerle paylaşan Başkan Ergün, "2 bin 200'e yakın sondajımız var. 30-40 metrelerde çıkardığımız suyu artık 400-500 metrelerde çıkarıyoruz. Bu yıl 230'un üzerinde sondaj kuyumuz çöktü. Daha derinlerde yeni kuyular açıyoruz. Suyumuza sahip çıkalım, gereksiz su kullanmayalım. Su bizim için yaşam kaynağı" dedi.

MANİSA (DHA)

FOTOĞRAFLI

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber