Geri Dön

Mafod, Sanat Yaşamına Ödüllerle Başladı

Mafod, Sanat Yaşamına Ödüllerle Başladı

Geçtiğimiz ay kısa adı MAFOD olan ‘Manisa Fotoğraf Derneği’ni kuran Manisalı fotoğraf severler, Salihli Belediyesi tarafından düzenlenen 1. Salihli Fotoğrafçılar Buluşması ve Fotomaratonu etkinliğinde 4 sergileme ödülü almaya hak kazandı.
Manisa’da 2015 yılında ‘Manisa Fotoğraf Dostları’ adıyla bir araya gelen topluluk, geçtiğimiz ay Manisa Fotoğraf Derneğini (MAFOD) kurarak sanat yaşamına başladı. Düzenlediği geziler ve sergilerle adından söz ettiren dernek üyeleri, geçtiğimiz hafta sonu Salihli Belediyesi’nin düzenlediği 1. Salihli Fotoğrafçılar Buluşması ve Fotomaraton etkinliğine katıldı. Etkinlikte, Manisa Fotoğraf Derneğinin çalışmalarından ve dernek üyelerinin fotoğraflarından oluşan bir sunum yapıldı. Türkiye’nin çeşitli şehirlerinden 156 fotoğrafçının 500’den fazla fotoğrafla katıldığı yarışmada dernek üyelerinden Elif Nur İndenizler, Hayati Adıgüzel, Burak Baybaş ve Sezen İşler’in fotoğrafları sergileme ödülüne layık görüldü.

Katkılarından dolayı plaket verildi
Fotoğraf Organizasyonunda fotoğraf sanatçıları Reha Bilir, Seçkin Yenici ve Nilay İşlek’in yer aldığı programda dernek üyelerinin fotoğraflarının yer aldığı gösterim ve söyleşi gerçekleştirildi. Fotomaratona katkılarından dolayı Manisa Fotoğraf Derneğine teşekkür plaketi verildi. Programda konuşan Manisa Fotoğraf Derneği Başkanı Nazmi Çaykara, “Emeğin başkentinde, düşüncenin ışıkla kesiştiği, renklerin sımsıcak harmanlandığı şehirde fotoğrafı yeniden tanımladık. Fotoğraf dostluğumuzu dernek çatısıyla bir araya getirdik. Birlikteliğin gücüyle kentimizi ve ülkemizi fotoğraf diliyle anlamak ve anlatmak görevini en önemli misyonumuz sayıyoruz” şeklinde konuştu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber