Geri Dön
ManisaManisa'da ağaçlandırma seferberliği

Manisa'da ağaçlandırma seferberliği

Manisa'da ağaçlandırma seferberliği

Manisa'da ağaçlandırma seferberliği

Manisa Büyükşehir Belediyesi, hafta başından bu yana il merkezindeki ana arter, cadde ve bulvarlarda iğde, gül, ibrişim ve zakkumdan oluşan 450 adet ağacın dikimini gerçekleştirdi. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün öncülüğünde ağaçlandırma ve yeşillendirme çalışmalarını özenle sürdürdüklerini belirten Kent Estetiği Dairesi Başkanı Hakan Göktaş, çalışmaların devam edeceğini ifade etti.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı ekipleri, il genelinde ağaçlandırma seferberliği başlattı. Hafta başından bu yana bu doğrultudaki çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdüren ekipler, Manisa merkezindeki ana arter, cadde ve bulvarlarda iğde, gül, ibrişim ve zakkumdan oluşan 450 adet ağaç dikimi gerçekleştirdi. Ağaç dikim ve peyzaj çalışmaları aralıksız sürdürülürken, yeşillendirme çalışmaları Manisalılardan da tam not aldı. Ağaç dikim çalışmalarının yanı sıra ekipler, mevcut ağaçların güçlendirdi, hava koşulları nedeniyle zarar gören ağaçların da tedavisini yaptı.

”ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYORUZ”

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün öncülüğünde ağaçlandırma ve yeşillendirme çalışmalarını özenle sürdürdüklerini belirten Kent Estetiği Dairesi Başkanı Hakan Göktaş, “Hafta başından bu yana ilimiz merkezinde 450 adet ağaç dikimi gerçekleştirdik. Bu çalışmalarımızı yürütürken kendimizi şanslı hissediyoruz. Çünkü ağaçlandırma çalışmalarına önem veren Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün'ün desteği her zaman bizimle. Başkanımızın bu konudaki hassasiyetinden güç alarak, Manisamızı güzelleştirmek için çalışmaya devam ediyoruz” diye konuştu.

MANİSA (DHA)

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber