Geri Dön
AkdenizAkdeniz'e uyuşturucu ile mücadele ve rehabilitasyon merkezi

Akdeniz'e uyuşturucu ile mücadele ve rehabilitasyon merkezi

Akdeniz'e uyuşturucu ile mücadele ve rehabilitasyon merkezi

Akdeniz'e uyuşturucu ile mücadele ve rehabilitasyon merkezi

Mustafae ERCAN/MERSİN, (DHA)-MERSİN'de Akdeniz Belediyesi, bağımlılıkla mücadele için ilçede, uyuşturucu ile mücadele ve rehabilitasyon merkezi kuracak.
Akdeniz Belediye Meclisi, Mayıs ayı 2’nci birleşimini, belediye konferans salonunda Mustafa Gültak Başkanlığı’nda gerçekleştirdi. Belediyenin gelir-gider bütçesi ile ilgili söz alan Başkan Gültak, Akdeniz Belediyesi’nin geçmişten kaynaklı borç ve faiz yüküne dikkat çekerek, belediyenin; mevcut borç yüküyle bir 10 yıl daha ezileceğini öngördüğünü söyledi. Başkan Gültak, "Her şeye rağmen belediyemiz, geçmişten kalan borçları ve maaşları düzgün ödüyor. Kalan parayla da mucizevi işler başarıyor. Çünkü geriye kalan bir para yok. Açalım hesapları birlikte bakalım. Gelen belli, giden belli, yapılan işler belli. Yani mucizevi işler başarıyoruz. Gerçekten bu parayla bu işler yapılamaz. Dolayısıyla biz kendi dönemimiz bittiğinde, kısmen borçlanmaları azaltmış olacağız ama bir dahaki döneme; yönetimde biz veya başka bir arkadaş olur; bizden önceki gibi bir borçlanma yükü bırakmayacağız. Hizmet bırakacağız, tesisler ve yatırımlar bırakacağız. Borcu azaltıp üzerine borç koymayacağız" diye konuştu.
Geçmişte belediyenin mükelleflerden vergi toplamada da ciddi sıkıntılar yaşadığını kaydeden Başkan Gültak, "Aldığımız tedbirler ve mükelleflere ulaştırılan tebligatlarla vergi toplama oranı yüzde 57’lerden yüzde 66’lara gelindi. Bu oran zaman içinde daha da artacak. Biz kibarca gidip vatandaşlarımızdan vergiyi istiyoruz. Çünkü vatandaş; asfalt, kaldırım ve diğer hizmetleri istiyorsa bu vergiyi ödemek zorundadır. Eğer vatandaşımız mağdur ise o zaman kaymakamlık ve diğer yetkililerle de irtibata geçiyoruz. Hiç kimseye haciz göndermiyor, sadece hatırlatma yapıyoruz. Gelip borcunu yatıran da oluyor, yatırmayan da oluyor. Unutanlar da olmuş ama işin garibi, 8-10 yıldır vatandaşlara hatırlatılmamış. Çünkü üzerine faiz yükü de biniyor. Vatandaşa hatırlatılsaydı belki de borcunu ödeyecek ama bu kadar faiz ödemek zorunda kalmayacaktı" dedi.
Belediye meclis toplantısında, meclis üyeleri tarafından sunulan bir önerge kapsamında; Akdeniz ilçe sınırları içerisinde, Akdeniz Kent Konseyi tarafından 'Uyuşturucu Madde Bağımlılığı ile Mücadele Rehabilitasyon Merkezi' kurulması ile gündem maddesi de görüşüldü. Konuyla ilgili değerlendirme ve tartışmalardan sonra oylanan konu, meclis üyelerinin oybirliği ile kabul edildi.(DHA)

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber