Geri Dön
AkdenizBaşkan Yılmaz: Annelerimiz, merhametin ve sevginin adıdır

Başkan Yılmaz: Annelerimiz, merhametin ve sevginin adıdır

Başkan Yılmaz: Annelerimiz, merhametin ve sevginin adıdır

Başkan Yılmaz: Annelerimiz, merhametin ve sevginin adıdır

MERSİN, (DHA)- TOROSLAR Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, Anneler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak, "Sevgisi, merhameti ve şefkatiyle bizleri kuşatan, hayatlarını evlatlarına adayan annelerimizin haklarını ödeyemeyiz" dedi.
Mesajında pandemi nedeniyle Anneler Günü’nü buruk geçirildiğini belirten diyen Başkan Yılmaz, "Anne sevgisi, dünyada en değerli sevgidir. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V), 'Cennet annelerin ayakları altındadır' övgüsüne mazhar olmuş annelerimiz, sadece yılın bir gününde değil, her gününde hatırlanmalı, hayır duaları alınmalıdır. Evlatlarını, vatanımızın bölünmez bütünlüğü için toprağa veren tüm şehit annelerinin ellerinden öpüyorum. Salgının başından bu yana gece gündüz demeden hayat kurtarmak için fedakarca çalışan ve ailelerinden uzak kalan sağlık çalışanı annelerimize de minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Türk Milleti olarak bu zor günleri de birlik ve beraberliğimizle, dayanışmayla atlatacağız" ifadelerini kullandı.
Kadınların hayatın her alanında yer almalarını önemsediklerini ifade eden Başkan Yılmaz, "Toroslar Belediyesi olarak kadınların hayatın her alanında yer almalarını ve üretime katılmalarını çok önemsiyoruz. Yaşamlarını kolaylaştırmak, emeklerinin değerini göstermek amacıyla hayata geçirdiğimiz projelerimizle yanlarındayız. Onların yüzü her zaman gülsün istiyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle tüm annelerin ve anne adaylarının Anneler Günü’nü kutluyor, sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir yaşam sürmelerini diliyorum" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber