Geri Dön
ErdemliErdemli’de koronavirüs denetiminde vatandaşlar tam not aldı

Erdemli’de koronavirüs denetiminde vatandaşlar tam not aldı

Erdemli’de koronavirüs denetiminde vatandaşlar tam not aldı

Erdemli’de koronavirüs denetiminde vatandaşlar tam not aldı

MERSİN, (DHA)- MERSİN'in Erdemli ilçesinde gerçekleştirilen koronavirüs denetiminde maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyan vatandaşlar tam not aldı.
Denetimlere, Erdemli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri destek verdi.  Erdemli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, pandemi dolayısı ile 81 ilde gerçekleştirilen denetimlere katılarak, Belediye Pazar Yerleri ve ilçe genelindeki vatandaşları ziyaret etti. 1 Mart’ta alınan kararlar sonrasında gerçekleştirilen denetimlere katılan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, vatandaşlara sosyal mesafe, maske kullanımı ve hijyen kuralları hususunda uyarılarda bulundu. Maske dağıtımında da bulunan Başkan Mükerrem Tollu, denetimlerin sorunsuz olarak sürdüğünü belirterek, vatandaşların huzurunu bozan ve sağlığını riske atan faaliyetlere izin vermeyeceklerinin altını çizdi.
Başkan Tollu,“Malumunuz İçişleri Bakanlığımızın yayınladığı talimat üzerine, ilçenin tüm görevlileri, yetkilileri denetim yapıyor. Zaten bizim arkadaşlarımız salgının başladığı ilk günden itibaren, ciddi manada denetimlerini yapmaktaydılar. Erdemli’de sağlığın korunması adına, özellikle bu bulaşıcı hastalıktan insanlarımızın bertaraf edilmesi adına siz değerli basın mensuplarımızla, belediye görevlilerimizle birlikte denetim yapıyoruz. Vatandaşlarımızın sağlığı, hassas noktamız.Üzerinde durduğumuz üç konu var malumunuz; hijyen, sosyal mesafe ve maske. Bu konuda, üreticiyi ve tüketiciyi aydınlatmak için denetim yapıyoruz” diye konuştu.

FOTOĞRAFLI-GÖRÜNTÜLÜ

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber