Geri Dön

'Aile boyu' bayram etkinlikleri

'Aile boyu' bayram etkinlikleri

'Aile boyu' bayram etkinlikleri

MERSİN, (DHA)- MERSİN'de Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı boyunca 'En Eğlenceli Bayram Mersin’de' sloganıyla, ailelere yönelik ücretsiz etkinlikler düzenledi.
Bayramın ilk günü 'Aileler Arası Minyatür Futbol Turnuvası' ile başlayan etkinliklere katılan aileler, dostluk ve beraberlik içerisinde bir mücadele örneği sergiledi. Aynı günün ilerleyen saatlerinde 'Değerler Eğitimi' kapsamında 'Bayrama Özel Kukla Gösterimi' yapıldı. Ardından ise DJ performansıyla, 90’lar ve 2000’lerden Türkçe pop şarkılara yer verilen hareketli bir etkinlik gerçekleşti. Bayramın ikinci günü devam eden etkinliklerde Barış Manço hatırlandı. 'Adam Olacak Çocuk' adını taşıyan etkinlikle, Barış Manço’nun geçmişte sunduğu ve 7’den 77’ye hitap eden programın bir örneği canlandırıldı. Sahneye çıkıp şarkılar söyleyen çocuklara çeşitli hediyeler verildi. İlerleyen saatlerde gerçekleşen 'Doğaya Açılan Kapı 'Tarsus Gençlik Kampı'' fotoğraf sunumunun ardından 'Açık Hava Yazlık Sinema' etkinliğinde Adile Naşit ve Münir Özkul’un başrollerini paylaştığı 'Neşeli Günler' filmi gösterildi.
BAYRAM ETKİNLİKLERİ ÇOCUKLARA HAREKET KATTI
Üçüncü gün etkinlikleri 'Ailemle Hareket ‘Kuvvet ve Sıçrama Becerileri’ ve Zumba' ile başladı. Bayramın üçüncü günü 'Hababam Sınıfı Uyanıyor' filmiyle noktalandı. Bayramın son gün etkinlikleri ise yine hareketli başladı. 'Balon Patlatma Oyunu'nda yaşıtlarıyla birlikte doyasıya eğlenen ve hiç olmadığı kadar hareket eden çocuklar, 'Ailemle Hareket ‘Küçük Kas Becerileri ile Koordinasyon’ ve ‘Zumba’' etkinliklerine katıldı.Etkinlikler, yazlık sinemada gösterilen 'Bizim Aile' filmiyle son buldu
Etkinliklerde kullanılan ve geri dönüşümün kazanımlarını sergileyen minderler de ailelerin dikkatini çekti. Etkinlik Merkezi çevresindeki çim alanda ailelerin oturduğu ‘turuncu minderler’ geri dönüşümden elde edildi. 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Dayanışma Günü’nde 'Sıfır Tolerans' adını verdikleri topluluk çatısı altında birleşen kadınlar, kentin sokaklarında bir yürüyüş gerçekleştirmişti. Kadınların taşıdığı tek parça ve uzun turuncu kumaş, yürüyüşün sembollerinden birisi olmuştu. Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, geri dönüşüm malzemesi olarak kullandığı turuncu kumaştan çok sayıda minder üreterek bayram etkinliklerinde kullandı.

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber