Geri Dön

Akdeniz'de üreticilerin yolları açılıyor

Akdeniz'de üreticilerin yolları açılıyor

Akdeniz'de üreticilerin yolları açılıyor

MERSİN,  (DHA)- MERSİN'de Akdeniz Belediyesi ekipleri üreticilerin talebi üzerine Parmakkurdu Mahallesi’nde yeni yol açma ve düzenleme çalışmalarına başlandı.
Dağlık ve sarp bir araziye sahip bölgeye, fen işleri ekiplerince 80 kamyon bypass malzemesi döküldü, 25 kilometre uzunluğunda yol açıldı. İş makineleriyle Parmakkurdu Mahallesi’ne çıkarma yapan fen işleri ekipleri, bölgede yeni yollar açma ve eski yolları düzenleme çalışmalarını hızlandırdı. Çalışmalar kapsamında bölgeye tam 80 kamyon dolusu baypas malzemesi dökülerek toplam 25 kilometre uzunluğunda yol açıldı. Açılan yollar silindir yardımıyla sıkıştırılarak uzun ömürlü hale getirildi. Ekipler, tarım arazilerinin yanı sıra, mahallenin de sokaklarını yeniliyor. Bölgedeki çalışmalar tamamlandığında, mahalle sakinleri ve üreticiler büyük kolaylık yaşayacak. Zira yeni yollar sayesinde bölge çiftçileri, daha az maliyet, zaman kaybı ve zahmetle, yetiştirdikleri ürünleri piyasaya sunmak üzere kent merkezine rahatlıkla getirebilecek.
1 hafta kadar önce, mahallelerine ve tarımsal arazilerine yeni yol açılması için belediyeden talepte bulunduklarını ifade eden Parmakkurdu mahallesi sakinleri ve üreticiler, bu kadar kısa zaman içinde taleplerini karşılayan Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak’a ve yaşadıkları bölgeye çıkarma yaparak hızla çalışma başlatan Fen İşleri Müdürlüğü’ne teşekkür ettiler.

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber