Geri Dön
MerkezBelediye işçisi bulduğu cüzdanı sahibine ulaştırdı

Belediye işçisi bulduğu cüzdanı sahibine ulaştırdı

Belediye işçisi bulduğu cüzdanı sahibine ulaştırdı

Belediye işçisi bulduğu cüzdanı sahibine ulaştırdı

Mustafa ERCAN/MERSİN, (DHA)-MERSİN'in merkez Mezitli ilçesinde temizlik işçisi Mehmet Akdoğan, sokakları süpürürken bulduğu cüzdanı sahibine ulaştırdı. 
Sabah saatlerinde çalışan belediyenin temizlik işçisi Mehmet Akdoğan'ın sokakları süpürürken yerde içinde bir miktar para bulunan bulduğu cüzdanı buldu. Cüzdanı açıp içine bakan Akdoğan, sahibinin öğrenci kimliğinden okuduğu okula ulaştı. Okul yetkililerini arayan Akdoğan, görev yaptığı yeri söyleyerek gelip teslim almalarını söyledi. Bunun üzerine cüzdanın  sahibi Nehir Doğmuş'un dedesi Kemal Deveci bir gün sonra Mehmet Akdoğan'a ulaşarak içinde  bir miktar para, kimlik ve kredi kartlarının da olduğu cüzdanı teslim aldı. 
Deveci, cüzdanın kaybolduğu fark etmelerinin ardından aramaya başladıklarını belirterek, "Okula gittiğimizde belediye temizlik görevlisinin cüzdanı bularak okulu aradığını öğrendik. Daha sonra kendisini arayarak cüzdanı teslim aldık. Kendisine çok teşekkür ettik. Böylesi iyi insanların var olduğunu görmek bizleri çok mutlu etti. Sokakları temiz tuttuğu gibi yüreğini de temiz tutmuş. Bu güzelliklere ne zamandır hasretiz" dedi.
Sokakları süpürürken cüzdanı fark ettiğini ifade eden Mehmet Akdoğan ise, "Cüzdanın içinin dolu olduğunu görünce içerisinde öğrenci kimliği olduğunu gördüm ve en doğru olan şeyin okulu aramak olduğuna kanaat getirdim. Daha sonra bana ulaşan ailesine cüzdanı teslim ettim" dedi.

FOTOĞRAFLI 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber