Geri Dön

Çocuk felcine karşı farkındalık için duvar boyadılar

Çocuk felcine karşı farkındalık için duvar boyadılar

Çocuk felcine karşı farkındalık için duvar boyadılar

MERSİN, (DHA)- MERSİN'de 24 Ekim Dünya Çocuk Felci Farkındalık Günü kapsamında çocuklar kırmızı renk tişört giyerek duvarları gönüllerince rengarenk boyadı.
Uğur Mumcu Parkında gerçekleştirilen etkinliğe Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ın yanı sıra Rotary Kulüpleri temsilcileri, vatandaşlar ve çocuklar katıldı. Oluşturulan Anı Duvarı ile çocuklar unutulmaz bir gün geçirirken çocuk felcine karşı alınacak önlemlere dikkat çekildi.
Çocuk felcinin önlenebilir bir rahatsızlık olduğuna dikkat çekilen etkinlikte, trafiğe kapatılan cadde üzerindeki duvar rengarenk el izleri ile donatıldı.  Etkinlikte trafik güvenliği için görev alan polislerin çocuklarla birlikte duvarlara resim yapması keyifli görüntülere sahne oldu. Rotary Kulüpleri 1442'nci Bölge Guvernör Yardımcısı Taner Gürağaç yaptığı konuşmada, Rotary Kulüpleri olarak dünya genelinde gerçekleştirdikleri etkinlikler ile 200 milyondan fazla çocuğun aşılanmasına önayak olduklarını söyledi. Gürağaç, her projede kendilerini destekleyen Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’a teşekkür etti.
Toplumsal sorunlara dikkat çekmek amacıyla daha önce farklı alanlarda Rotary Kulpleri ile işbirlikleri yaptıklarına dikkat çeken Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, “Maalesef hala dünyamızda çok küçük insani ihtiyaçları karşılayamaz durumda olan bölgeler var. Hala içme suyu sıkıntısı çekilen yerler var. Bugün de çocuk felcine karşı farkındalık yaratmak ve küçük de olsa dikkat çekmek amacıyla bir araya geldik. İnsan yaşamına olumlu etki edecek her ne varsa Mezitli Belediyesi olarak orada olmak istiyoruz. Pandemi sürecinde de bunu daha iyi şekilde gördük. Umarım bu pandeminin yarattığı alışkanlık kalıcı ve sürdürülebilir olur. Bizim özellikle temizlik konusunda ders çıkarmamız gerekiyor. Eğer tedbir alırsak, temiz olursak birçok hastalığı önleyebiliriz” diye konuştu.
Duvarın boyanmasının ardından farkındalık yaratma adına Mezitli Belediyesi'nin üstü açık otobüsleriyle şehir turu da gerçekleştirildi. Yoğun ilgi gösterilen etkinlikte, çocukların sevgi gösterilerine Mezitlililer alkışlarla karşılık verdi. Şehir turunda çocuklara, Mezitli Belediyesi Tirat Mutfak Atölyesi ve Gönüllü Serası gezdirilerek misafir edildi.

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber