Geri Dön
MerkezHatay'dan yola çıkan bayrak Mersin'e ulaştı

Hatay'dan yola çıkan bayrak Mersin'e ulaştı

Hatay'dan yola çıkan bayrak Mersin'e ulaştı

Hatay'dan yola çıkan bayrak Mersin'e ulaştı

Soner AYDIN/MERSİN, (DHA)- ANADOLU Gönül Yolu 81 Genç 81 Bayrak Projesi kapsamında Hatay'dan yola çıkan Türk bayrağı Mersin'e ulaştı. Bayrağı devralan genç, Antalya'ya teslim edecek.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından gençlerde var olan milli tarih şuurunun daha da geliştirilmesi, vatan ve bayrak sevgisinin pekiştirilerek gelecek kuşaklara aktarılması amacıyla 81 ilde hayata geçirilen Anadolu Gönül Yolu 81 Genç 81 Bayrak Projesi kapsamında Hatay'dan yola çıkan Türk bayrağı Mersin'e ulaştı.
Mersin Valiliği'nde düzenlenen törende, bayrağı Hatay'dan teslim alan ve Adana'dan getiren Nuriye Sıla Kayıklılar bayrağı öperek Muhammed Kartal’a teslim etti. Bayrağı öperek teslim alan Muhammed Kartal da Antalya'ya teslim edecek.
Törenin ardından konuşan Vali Ali İhsan Su, "Anadolu Gönül Yolu Projesi kapsamında  81 ilden al bayrağımız 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin yıl dönümünde Çanakkale'ye ulaşacak. Bu çerçevede de Mersin'de bayrak değişim törenini gerçekleştirdik. Adana'dan gelen kardeşimiz Mersin'deki kardeşimize bayrağı teslim etti. Biz de buradan diğer ilimize teslim edeceğiz. İnşallah 18 Mart'ta bayrağımız Çanakkale'ye ulaşmış olacak. Bu vesile ile başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatan uğruna canlarını feda eden şehitlerimiz rahmetle anıyorum" dedi.

 

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber