Geri Dön
MerkezMersin'de Diş Hastanesi inşaatı sürüyor

Mersin'de Diş Hastanesi inşaatı sürüyor

Mersin'de Diş Hastanesi inşaatı sürüyor

Mersin'de Diş Hastanesi inşaatı sürüyor

Mustafa ERCAN/MERSİN, (DHA)-MERSİN Üniversitesi Dış Hekimliği Fakültesi bünyesinde hizmet verecek yaklaşık 15 bin metrekare alanda 178 üniteli ve son teknolojik cihazlarla donatılacak olan hastane inşaatı tüm hızı ile sürüyor.
Mersin Üniversite Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, Çiftlikköy Kampüsü içerisinde inşaatı devam eden, yaklaşık 15 bin metrekare alanda 178 üniteli ve son teknolojik cihazlarla donatılacak olan Diş Hastanesi inşaatını ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı. Ziyarette Rektör Prof. Dr. Ahmet Çamsarı’ya, Genel Sekreter İsa Değirmenci, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nazım Gümüş, akademik ve idari personel ile inşaatta görevli personel eşlik etti.
İnşaatın tüm birimlerini yetkililerle birlikte gezen Rektör Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, 2022 yılı içerisinde Diş Hastanesi’ni açmayı planladıklarını belirterek, "Hastanemiz Mersin’de iki milyonun üzerinde bir nüfusa, bütün birimleri ve uzmanlarıyla hizmet edecek bir hastane olacak. Çocuk diş hastalıkları ve cerrahisi gibi Mersin’de eksik olan branşlar da hastanemizde hizmet verecek. Sağlık vadisi diye adlandırdığımız bu bölgede Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi ve Eczacılık Fakültesi bir arada olacak. Hastane kadromuzu daha da zenginleştirip, cihazları ve birimleriyle de tamamlayıp halkımızın hizmetine sunacağız" dedi.
İnşaatın gezilmesinin ardından, Diş Hastanesi’ne Rektör Prof. Dr. Ahmet Çamsarı ve beraberindeki heyet ile birlikte Türk Bayrağı asıldı. Ziyaret, Üniversite Mescidi İmamı Duran Ali Şengün tarafından dua okunmasıyla sona erdi.

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber