Geri Dön
MerkezMezitli’de çocuklar yalnız değil

Mezitli’de çocuklar yalnız değil

Mezitli’de çocuklar yalnız değil

Mezitli’de çocuklar yalnız değil

 

Gülhan DEMİRCİ/MERSİN, (DHA)-MERSİN'de, Mezitli İlçe Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yardıma muhtaç 2-17 yaş arası yetim ve öksüz çocukların hayata daha güvenli bakabilmeleri amacıyla ‘Yalnız Değilsin’ projesi başlatıldı. 
İlk etapta bir yıl sürecek proje ile 55 çocuğun eğitim ihtiyacı başta olmak üzere kılık kıyafet, gıda ihtiyaçları giderilecek. Her türlü maddi ihtiyacı karşılanan yetim, öksüz çocuklar ile ailelerine psikolojik destek verilecek. Çocuklar, kültür sanat etkinlikleriyle buluşturulup, sinema, tiyatro ve konserlere de götürülecek. 
Projenin tanıtımı bir restaurantta verilen sabah kahvaltısıyla yapıldı. Proğrama, Mezitli Kaymakamı Ahmet Erdoğdu, Belediye Başkanı Neşet Tarhan, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Nusret Atılgan, İlçe Emniyet Müdürü Bayram Barış Altıdal, İlçe Milli Eğitim Müdürü Dursun Kılıç, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Kamuran Zengin, mahalle muhtarları, iş adamları ile projeden faydalanacak çocuklar ve aileler katıldı. 
Projenin amacına değinen Kaymakam Ahmet Erdoğdu,  "Projemizin amacı, ilçemizde herhangi bir nedenden dolayı annesini, babasını veya her ikisini birden kaybeden, yakınlarıyla birlikte yaşayan yardıma muhtaç yetim veya öksüz çocuklarımızın hayata daha güvenli bakabilmelerini istiyoruz.Ayrıca ihtiyaçlarının karşılanması veya sosyal yaşamlarını sürdürmede özgüvenlerini korumalarının sağlanması için devletimiz ve milletimizin şefkat ellerinin yetim ve öksüz çocuklarımızın üzerinde olduğunun bilinmesi ve hissettirilmesidir" dedi. 
Daha sonra Kaymakam ve beraberindekiler çocuklara çeşitli hediyeler ve alışveriş çeki verdi. Oyun parkında çocuklarla vakit geçirerek her biriyle ayrı ayrı ilgilenen Erdoğdu, çocuklarla birlikte oyunlar oynadı salıncak salladı. 


FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber