Geri Dön
TarsusTarsus'ta 10 ton karpuz vatandaşa ücretsiz dağıtıldı

Tarsus'ta 10 ton karpuz vatandaşa ücretsiz dağıtıldı

Tarsus'ta 10 ton karpuz vatandaşa ücretsiz dağıtıldı

Tarsus'ta 10 ton karpuz vatandaşa ücretsiz dağıtıldı

Okan ÇALIŞKAN/ TARSUS(Mersin), (DHA)-TARSUS Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından yürütülen proje kapsamında çiftçiden alınan 10 ton karpuz vatandaşlara ücretsiz dağıtıldı.
Çiftçinin zararını en aza indirmek amacıyla çalışmalar yürüttüklerini dile getiren Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, "Hedefimiz çiftçimizin zarar etmemesi ve dar gelirli vatandaşlarımızın yüzünün gülmesidir. Bu kapsamda yürüttüğümüz çalışmalarda mahsulü elinde kalan çiftçiyle kontak oluşturuyoruz ve elindeki mahsulü alıyoruz. Bunun karşılığında da kendi tesislerimizde geliştirdiğimiz. Ata tohumlarını çiftçimize ücretsiz vererek zararı en aza indirgiyoruz. Daha sonra çiftçiden aldığımız bu mahsulleri dar gelirli vatandaşlarımıza ulaştırılmak üzere belediyemize bağlı halk marketlere veriyoruz. Bu çalışmayla hem dar gelirli vatandaşlarımızın hem de çiftçimizin yüzü gülüyor" dedi.
Yapılan çalışmayla ilgili memnuniyetini dile getiren çiftçi Mustafa Sarı, "Tarsus Belediyesi elimizde kalan, satılmayan karpuzlarımızı halka dağıtmak üzere bizden aldı. Bunun karşılığında da bize yer fıstığı Ata tohumlarını bağışlayarak zararımızı en aza indirdi, bizlere destek oldu" dedi.

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber