Geri Dön
TarsusTarsus'ta asfalt çalışmalarına aralıksız devam ediyor

Tarsus'ta asfalt çalışmalarına aralıksız devam ediyor

Tarsus'ta asfalt çalışmalarına aralıksız devam ediyor

Tarsus'ta asfalt çalışmalarına aralıksız devam ediyor

Okan ÇALIŞKAN/TARSUS(Mersin), (DHA)-TARSUS Belediyesi, ilçe genelinde sürdürdüğü yol ve asfalt çalışmalarına aralıksız devam ederken Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan çalışma alanlarını ziyaret ederek yol yapım ve bakım çalışmalarını yerinde inceledi.
Tarsus Belediyesi, yolları deforme olmuş mahallelerin sokaklarında asfaltlama, gereken yerlerde yama, kaldırım düzenleme ve bordür yenileme çalışmalarını, belirlenen plan ve program dahilinde aralıksız olarak devam ettiriyor. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, sahada yaptıkları incelemelerin ardından, mahallelerde ihtiyaç duyulan yerlerde ve halkın talepleri doğrultusunda, ilçe sakinlerinin ulaşım konforu ile birlikte araç sürüş kolaylığının sağlanması adına çalışmalarına hız verdi.
Şehir merkezi, kırsal bölgeler ayrımı yapmadan şehrin yollarında halkın yaşamını kolaylaştırıcı hizmetleri kesintisiz olarak sürdüren ekipler, asfalt sezonu boyunca asfalt serme, asfalt yama, soğuk asfalt, yol açma ve düzenlemenin yanı sıra kaldırım düzenleme, bordür yenileme çalışmalarını da devam ettirecek. Çalışmalara hız kazandıracak güçlendirilmiş araç, gereç ve ekipmanla mahallelere çıkarma yapan ekipler, sıcak asfaltın temin edilmesinin ardından yoğun çalışma temposu içinde faaliyetlerini sürdürüyor. Pandemi sürecinde uygulanan kısıtlamaların genişletildiği tam kapanma sürecini fırsata çevirip yol bakım ve onarım çalışmalarında hayli yol kat eden ekipler, Anıt Mahallesi'nde daha önce asfaltlamaya hazır hale getirdikleri sokakları sıcak asfalt ile kaplayıp yolları daha düzgün hale getiriyor.
Yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, vatandaşların can ve mal güvenliğinin ön planda tutulduğu yol düzenleme çalışmalarının aralıksız olarak süreceğini bildirerek ekiplere kolaylıklar diledi.

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber