Geri Dön
ToroslarÇocuklar ve anneleri istedi, Başkan Yılmaz gönderdi

Çocuklar ve anneleri istedi, Başkan Yılmaz gönderdi

Çocuklar ve anneleri istedi, Başkan Yılmaz gönderdi

Çocuklar ve anneleri istedi, Başkan Yılmaz gönderdi

MERSİN, (DHA)-MERSİN’de Toroslar Belediyesi’nin Gönül Bağı ekipleri, Metehan Emir'in istediği tavşanı, Hiranur'un annesine hediye edeceği Anneler Günü pastasını ulaştırarak sevinçlerine ortak oldu.
Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, pandemi nedeniyle uygulanan 17 günlük tam kapanma sürecinde başlattığı Gönül Bağı Projesi ile büyük, küçük herkesin gönlüne dokunuyor. Toroslar Belediyesi, tam kapanma sürecinde ihtiyaçlarını karşılamada zorluk çeken vatandaşlara Gönül Bağı ile ulaşıyor. Ekipler, Gönül Bağı Destek Hattı'nı arayan çocukların taleplerine de cevap vererek yüzlerindeki mutluluğa ortak oluyor.
12 yaşındaki özel çocuk Metehan Emir Kayacan, Gönül Bağı Destek Hattı'ndan istediği tavşana kavuştu. Çukurova Mahallesi'nde yaşayan anne Mine Kayacan'ın talebi üzerine Gönül Bağı ekipleri, Metehan Emir'in tavşan isteğini yerine getirdi. Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz'a teşekkür eden Metehan Emir, tavşanına "Boncuk" ismini vereceğini söyledi.
Anne Mine Kayacan da Gönül Bağı'ndan gelen bu hediyenin kendileri için çok değerli olduğunu belirterek, "Oğlum, tavşanı olmasını çok istiyordu. Bir türlü alamıyorduk. Belediyemizin Gönül Bağı Destek Hattı'nı aradım ve oğlumun bu istediğini ilettim. Oğlumun dileği gerçek oldu. Bizi çok sevindirdiler. Sayın Başkanımızı bu güzel hizmetinden dolayı takdir ve gönülden tebrik ediyoruz. Başkanımız, iyi ki var ve iyi ki arkamızda. Allah razı olsun. Kendisini çok seviyoruz" dedi.
Gönül Bağı Destek Hattı'nı arayarak tam kapanma sebebiyle annesine hediye alamadığını söyleyen Hiranur Yıldırım'ın üzülmesine Başkan Yılmaz'ın yüreği dayanmadı. Başkan Yılmaz'ın talimatıyla Gönül Bağı ekipleri, Halkkent Mahallesi'nde yaşayan Hiranur'a sürpriz yaparak annesinin Anneler Günü'nü kutladı. Gönül Bağı ekiplerine, Başkan Yılmaz'ın eşi Meltem Yılmaz da katılarak Hiranur'un dileğini gerçekleştirdi. Anneler Günü pastası sahibine ulaştığında ise duygusal anlar yaşandı.
Minik Hiranur, Belediyenin Gönül Bağı Destek Hattı'nı mahallede gezen anons araçlarıyla duyduğunu söyleyerek; "Gönül Bağı Destek Hattı'nı aramak istedim. Aradım ve hediyemiz geldi. Atsız Başkanımıza çok teşekkür ederim" diye konuştu.
Gönül Bağı Projesi kapsamında oluşturulan Kadın ve Çocuk Danışma Merkezi Destek Birimi ekipleri, Tozkoparan Mahallesi'nde yaşayan kas hastası Semih ve Sefa'nın annesi Sinem Sugöl'ü de Tozkoparan Mahallesi'ndeki evinde ziyaret ederek Anneler Günü'nü kutladı.
Başkan Yılmaz'ın eşi Meltem Yılmaz'ın da eşlik ettiği ziyarette Sugöl'e çiçek takdim edilirken, Semih ve Sefa kardeşlere de Başkan Yılmaz tarafından gönderilen hediyeleri verildi.
Yapılan bu ziyaretle çok duygulandığını vurgulayan Sinem Sugöl; "Bizi düşündüğünüz için çok mutlu oldum. İki çocuğum da kas hastası. Başkanımıza bu duyarlı davranışından dolayı ayrıca teşekkür ederim" ifadelerini kullandı.
Bu zor günleri dayanışma ile atlatacaklarını belirten Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz ise; "İlçemizin tüm ihtiyaçlarını ortak bir çözüm merkezinde topladığımız Gönül Bağı Projemiz, güzel anlara da vesile oluyor. Çocuklarımız bizim için çok kıymetli. Bu zorlu süreçte okullarından, arkadaşlarından, oyun alanlarından uzak kaldılar. Onların Gönül Bağı Hattımızdan ve sosyal medya hesaplarımızdan bize ilettikleri talepleri yerine getirerek, ulaştırmaya çaba gösteriyoruz. Çocuklarımızı ve değerli ailelerini bir nebze de olsa sevindirebildiysek ne mutlu bize. Bu süreci kurallara harfiyen uyarak, kendimizin ve sevdiklerimizin sağlığını koruyarak geçirmek durumundayız. İnanıyorum ki alınan tedbir ve gösterilen sabır neticesinde daha sağlıklı ve güzel günlere el birliğiyle ulaşacağız. Sizlere bir telefon kadar yakınız, yanınızdayız" şeklinde konuştu.

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber