Geri Dön

Yenişehir Belediyesi 20 ton narenciye ürünü dağıttı

Yenişehir Belediyesi 20 ton narenciye ürünü dağıttı

Yenişehir Belediyesi 20 ton narenciye ürünü dağıttı

Mustafa ERCAN/MERSİN, (DHA)- YENİŞEHİR Belediyesi, koronavirüs salgınıyla mücadele günlerinde vatandaşlara 20 ton vitamin ve şifa kaynağı narenciye dağıttı.
Ekipler, vatandaşların C vitamini ihtiyacını karşılamak ve salgına karşı vücut dirençlerini artırmak amacıyla ilçe genelinde narenciye dağıtımı yaptı. Bir tarım şirketi işbirliğiyle gerçekleşen narenciye dağıtımında Yenişehir Belediyesi Sosyal Hizmet ekipleri farklı mahallelerde kapı kapı gezerek, 4’er kiloluk poşetler halinde hazırlanan 20 ton narenciyeyi halka ulaştırdı. Dağıtımı yapan ekipler özellikle çocuklara narenciyenin sağlık açısından yararlarını da anlattı.
Kendisi de bir sağlıkçı olan Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, narenciyenin C vitamini deposu olduğunu ve kesinlikle sık sık tüketilmesi gereken besinler arasında yer aldığına dikkat çekti. Özyiğit, "Vatandaşlarımızı koronavirüs salgınından korumak için ilk günden itibaren Yenişehir Belediyesi olarak büyük bir mücadele içerisindeyiz. Virüsün bulaşma riskini ortadan kaldırmak ve riski en az seviyeye indirmek için önlemlerimizi aldık ve almaya devam ediyoruz. Şimdi de halkımıza narenciye dağıttık. Bilindiği gibi C vitamini insanın bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Sadece koronavirüsüne karşı değil, tüm hastalıklara karşı bağışıklık sistemimizin güçlü olması gerekiyor. Çocuklarımız da okula başladı, onlara da destek olmak istedik. Narenciyelerin hemşerilerimize şifa olmasını diliyorum. Tarım şirketinin Yönetim Kurulu Başkanı Ülkü Ongun hanımefendiye de duyarlılığı ve destekleri için teşekkür ediyorum" dedi.
Yenişehir Belediyesinin narenciye dağıtımı vatandaşları mutlu etti. Yenişehir Belediyesi geçtiğimiz yıl 6'ncı Uluslararası Mersin Narenciye Festivali öncesinde çocukları aileleriyle birlikte festivale davet etmek, sağlıklı gelişimlerine katkı sunmak ve narenciye tüketimini benimsetmek amacıyla okullarda narenciye dağıtmış yapmıştı.

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber