Geri Dön
BodrumBodrum'da kurumaya başlayan göletlere su takviyesi

Bodrum'da kurumaya başlayan göletlere su takviyesi

Bodrum'da kurumaya başlayan göletlere su takviyesi

Bodrum'da kurumaya başlayan göletlere su takviyesi

MUĞLA'nın Bodrum İlçesinde Belediye tarafından kırsal mahallerde bulunan ve kurumaya başlayan göletlere tankerlerle su takviyesi yapılıyor. Mayıs ayı başında başlanan çalışmalar kapsamında 9 gölete toplam 33 ton su takviyesi yapıldığı bildirildi.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'ın talimatıyla 2019 yılında başlatılan göletlere su takviyesi çalışmalarına, bu sezonda devam ediliyor. Ekipler, mayıs ayı başında başladıkları çalışmalar kapsamında 9 gölete toplam 33 ton su takviyesi gerçekleştirdi.  Yaban hayattaki canlılar ile hayvancılıkla uğraşan vatandaşların kullandığı Mumcular, Yeniköy, Kumköy, Kızılağaç ve Çiftlik Mahalleleri'ndeki göletlerdeki su seviyesinin aşırı sıcaklardan dolayı azalmasıyla Bodrum Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Çevre Koruma Birimi tarafından başlatılan su takviyesi çalışmalarının yaz sonuna kadar belirli periyotlarla devam edeceği bildirildi.

Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde bölge şefi olarak görev yapan Halil Kandiş çalışmalar hakkında bilgi verip, "Bu göletlerimiz, atalarımız tarafından çapa ve küreklerle hayvancılığın bol olduğu yıllarda su ihtiyacını karşılamak için kazılmış. Bölgemizde 30'a yakın bu şekilde göledimiz mevcut. Belediye olarak her yıl mayıs ayında başlayarak eylül ayına kadar, dağlarda yaşayan yabani hayvanların su ihtiyaçlarının karşılanması için böyle bir hizmet veriyoruz. Hayvanlar yemek ihtiyaçlarını bir şekilde karşılıyorlar ama su ihtiyacı çok önemli. Burada da belediye olarak biz devreye giriyor.  Yollardan geçerken bazı hayvanların bu göletlerden su içtiğini görüyoruz. Mutlu oluyoruz" diye konuştu.

Selçuk AKBAŞ/ BODRUM (Muğla), (DHA)

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber