Geri Dön
MerkezAçık havada 'matematik müzesi’ etkinliği

Açık havada 'matematik müzesi’ etkinliği

Açık havada 'matematik müzesi’ etkinliği

Açık havada 'matematik müzesi’ etkinliği

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) – OSMANİYE’de bir grup eğitimci ve veli tarafından düzenlenen ‘Açık Hava Matematik Müzesi’ etkinliği çocuklar tarafından yoğun ilgi gördü.
Şehit Binbaşı Adil Karagöz Parkı'nda düzenlenen etkinliğe çok sayıda öğretmen, veli ve öğrenci katıldı. Program, pandemi tedbirleri gözetilerek sürdürüldü. “Açık Hava Matematik Müzesi” adı altında düzenlenen, matematiğin eğlenceli yönlerinin çocuklara aktarılmasını ve derse karşı olan korkularının azaltılmasını hedefleyen program ortaokul ve ilkokul öğrencileri tarafından yoğun ilgi gördü. Çalışma kapsamında öğrencilerle bardak ve seksek oyunu, sakız ile kesirler konusunun basit anlatımı, lokum, bezelye ve kürdanlar kullanarak prizma konusunun eğlenceli aktarımı etkinlikleri yapıldı. Programda ayrıca eskiden kullanılan hesap makinesi, metre, terazi, ölçü birimleri, eski kâğıt ve madeni paralar çocukların görmesi için sergilendi.
‘MATEMATİĞİN KORKULACAK BİR DERS OLMADIĞINI GÖRÜYORLAR’
Etkinliğe katılan ve çocuklara eğitim veren Karacaoğlan Ortaokulu matematik öğretmeni Mukaddes Karip, yapılan çalışmanın çok anlamlı olduğunu ve bu sayede çocukların matematiğin sevimli yönlerini gördüklerini kaydetti. Matematiğin korkulacak bir ders olmadığının altını çizen Karip, “Etkinliğimizi mahallelerimizdeki parklarda yapıyoruz. Bu sayede tam bir aile ortamı oluşturuluyor. Bu ortamla çocuklarımız farklı sosyal alışkınlarını fark ettik. Onlar matematiğin korkulacak bir ders olmadığını görüyorlar. Çalışmamızı ‘Mahallemde Matematik” projesi ile sürdüreceğiz” diye konuştu.

FOTOĞRAFLI 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber