Geri Dön
MerkezOBEM kursiyerleri tarafından üretilen eserler sergilendi

OBEM kursiyerleri tarafından üretilen eserler sergilendi

OBEM kursiyerleri tarafından üretilen eserler sergilendi

OBEM kursiyerleri tarafından üretilen eserler sergilendi

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA)– OSMANİYE Belediyesi Sanat ve Mesleki Eğitim Merkezi (OBEM) kursiyerleri tarafından üretilen eserler, Kent Müzesi bahçesinde sergilendi.
Osmaniye Belediyesi ve Yahya Mazlum Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde kadınların meslek edinmesi ve ev ekonomilerine katkı sağlamaları amaçlı hizmet veren OBEM’in kursiyerleri tarafından üretilen eserler bir arada topladı. El emeği göz nuru ürünler stantlarda yerini alarak vatandaşların beğenisine sunuldu. Sergi açılışını Belediye Başkanı Kadir Kara ile birlikte Yahya Mazlum Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ayhan Uyar, MHP Osmaniye kadın kolları yönetimi, OBEM kurs eğitmenleri ve kursiyerler birlikte yaptı. Belediye Başkanı Kadir Kara, "Bu şehirde yaşayan her kesime dokunmanın yerel yönetimin en birinci görevi olduğuna inanarak bu şehre hizmet etmek isteyen bir anlayışa sahibiz. Bu anlayışla, değerlerimiz açısından kadınların hayatımızda çok büyük bir yeri vardır. Bu şehirde yaşayan hanımefendi kardeşlerime, en küçüğünden en büyüğümüze kadar sahip çıkmak anlayışımızın ve inancımızın gereğidir. Beni göreve layık gördüğünüz bir kardeşiniz olarak sizlere her zaman sahip çıkmanın boynumuzun borcu olduğunu biliyoruz. Bunu yaparken sizleri bir çatı altında toplamak, sizlere bu hizmetleri sunabilmek, beceri kazandırabilmek ve aynı zamanda aile ekonomisine katkıda bulunulabilmesini amaçladık. OBEM, Türkiye’de örnek çalışmalardan bir tanesidir. Biz her zaman sizlerin yanında olacağız. Hem bu şehre hizmet etmeye, hem de sizlere destek vermeye devam edeceğiz” dedi.
Yahya Mazlum Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ayhan Uyar ise OBEM’in bugüne kadar gördüğü en güzel projelerden bir tane olduğunu belirterek, “Osmaniye’de göreve başladığımda Osmaniyeliler adına kurulmuş en güzide ve hayran kaldığım bir eğitim merkezidir. Belediye Başkanımız Kadir Kara'ya eğitime el sanatlarına ve hayat boyu eğitime verdiği bu desteklerden dolayı” diye konuştu.
Konuşmaların ardından Belediye Başkanı Kadir Kara, tüm stantları gezerek ürünler hakkında bilgi alarak kursiyer ve eğitmenlerle sohbet etti. (DHA)
FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber