Geri Dön
MerkezOsmaniye AFAD gönüllüleri, yardım çağrısına cevapsız kalmadı

Osmaniye AFAD gönüllüleri, yardım çağrısına cevapsız kalmadı

Osmaniye AFAD gönüllüleri, yardım çağrısına cevapsız kalmadı

Osmaniye AFAD gönüllüleri, yardım çağrısına cevapsız kalmadı

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) – OMSANİYE’nin Kadirli İlçesi Karatepe Köyü ve civarında 28 Temmuzda çıkan ve 4 gün süren orman yangınında, AFAD gönüllüleri, yardım çağrısına cevapsız kalmadı.
Osmaniye İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü koordinesinde yapılan yardımlarda AFAD Gönüllüleri, yapılan çağrı üzerine kısa sürede koordine olarak yangın bölgesine ulaştı. Öncelikle yangın bölgesine ulaşır ulaşmaz yangın koordinasyon merkezi toplanma alanında bulunan çöplerin temizliğine başlayan AFAD gönüllüleri, hem kendilerinin getirdikleri hem de vatandaşların gönderdikleri yardımları, saha alanında ihtiyaç analizi yaptıktan sonra yangın söndürmede görevli personellere ve yangından olumsuz etkilenen ailelere ulaştırdı. Bunun yanında, çeşitli meslek ve yaş gruplarından oluşan AFAD gönüllüleri, psikososyal destek, araç temini, çadır kurulumu, yanık kremi ve ilaç temini, enjeksiyon yapma gibi konularda destek sağladı.
Osmaniye AFAD İl Müdürü Serhat Bulut, tüm AFAD gönüllülerine ve il merkez ve dışarıdan yardımda bulunan ve bulunmak isteyen tüm vatandaşlara e teşekkür etti. Müdür Bulut, “Osmaniye AFAD gönüllülerimizin yangın bölgesinde yaptıkları işler, çok güzel ve büyük işlerdi” dedi.

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber