Geri Dön
MerkezOsmaniye’de mesleki eğitim sergisi

Osmaniye’de mesleki eğitim sergisi

Osmaniye’de mesleki eğitim sergisi

Osmaniye’de mesleki eğitim sergisi

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) - OSMANİYE’de, 2022 Avrupa Mesleki Beceriler Haftası kapsamında mesleki eğitim sergisi düzenlendi.
Mesleki eğitimin cazip hale getirilmesini amaçlayan ve bu noktadaki farkındalığı sağlayan etkinlikler, Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleştirildi. Pogramda Samet Aybaba Spor Lisesi tarafından halk oyunları, sportif gösteriler ve Abdurrahman Keskiner Güzel Sanat Lisesi tarafından da konser düzenlendi. İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak, öğrencilerden gelen her fikri değerlendirerek projelerinde yol göstermeye ve yaptıkları çalışmaları sunmaları için ortam hazırlamaya çalıştıklarını kaydetti. Müdür Albak, "Yapılan çalışmaların yeşil mutabakata uygun olarak yapılması gerektiği ayrıca dünyamıza yük olmadan Sıfır Atık Projesi kapsamında çalışmalarımızı yapmamız gerekmektedir. Osmaniye ilimizde resmi ve özel mesleki ve teknik anadolu liselerinde 11 bin 850 öğrenci eğitim-öğretim görmektedir. Ayrıca mesleki eğitim merkezlerinde ise 4 bin 450 öğrencimiz eğitimlerini sürdürmektedirler. Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğümüze bağlı Osmaniye'deki okullarımızda toplamda 16 bin 300 öğrencimiz uygulamalı eğitime devam etmektedirler" diye konuştu.
'Güçlü Türkiye için mesleki eğitim' temasına vurgu yapılan etkinlikte İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak, öğrencilerle mesleki eğitimin önemine ilişkin sohbet gerçekleştirdi.

FOTOĞRAFLI 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber