Geri Dön

Uyuşturucu operasyonlarında 91 şüpheli yakalandı, 21'i tutuklandı

Uyuşturucu operasyonlarında 91 şüpheli yakalandı, 21'i tutuklandı

Uyuşturucu operasyonlarında 91 şüpheli yakalandı, 21'i tutuklandı

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) - OSMANİYE Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından kasım ayı içerisinde yapılan operasyonlarda yakalanan 91 şüpheliden 21'i tutuklandı.
Narkotik ekipleri, 1-30 kasım tarihleri arasında, sokak satıcılarına yönelik çeşitli adreslere operasyonlar düzenledi. Bu kapsamda, 'uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapma veya sağlama' suçu kapsamında meydana gelen 19 olayla ilgili 29 şüpheli şahsa işlem yapılırken, bunlardan 17'si tutuklanarak cezaevine teslim edildi. Şahıslardan 9'u adli kontrol şartı ile 3'ü ise şubeden serbest bırakıldı. Ayrıca 'Kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı madde satın almak,  kabul ettirmek, bulundurmak ve kullanmak' suçu kapsamımda meydana gelen 54 olayla ilgili yakalanan 54 şüpheliye işlem yapılırken, tamamı alınan talimat doğrultusunda salıverildi.
'Uyuşturucu veya Uyarıcı madde kullanımını kolaylaştırma, özendirme, yer temin etme' suçu kapsamında meydana gelen 1 olayla ilgili 1 kişi hakkında işlem yapıldı. GBT sorgulaması sonucunda haklarında tanzim edilen yakalama müzekkeresine istinaden 7 kişi yakalanırken bunlardan 4'ü tutuklanarak cezaevine teslim edildi, 3 şüpheli ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. Yakalanan şüphelilerin ev ve işyerleri ile üst aramalarında ise 152 kilo 600 gram esrar, 633, 64 gram bonzai, 231,18 gram metamfetamin, 196, 63 gram eroin 3,32 gr kokain, 816 adet captagon hap, 2 adet ecsytacy hap ve 201 adet yeşil reçeteye tabi hap ele geçirildi. Yapılan açıklamanın sonunda, uyuşturucu ile mücadelenin kararlılıkla devam etmekte olduğu vurgulandı.

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber