Geri Dön
MerkezVali Yılmaz: Yanan her yeri yeniden ağaçlandıracağız

Vali Yılmaz: Yanan her yeri yeniden ağaçlandıracağız

Vali Yılmaz: Yanan her yeri yeniden ağaçlandıracağız

Vali Yılmaz: Yanan her yeri yeniden ağaçlandıracağız

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) – OSMANİYE Valisi Erdinç Yılmaz, yangının söndürülmesi için bütün imkânlarla mücadele edildiğini belirterek, "Geçmiş olsun Osmaniye'm. Yanan her yeri yeniden ağaçlandıracağız"diye konuştu.
Vali Yılmaz, Osmaniye Milletvekilleri Mücahit Durmuşoğlu ve İsmail Kaya, Karatepe Köyü’nde söndürme çalışmaları devam eden yangın bölgesinde incelemelerde bulundu.
Vali Yılmaz, Milletvekilleri Durmuşoğlu ve Kaya yaptıkları incelemenin ardından yangın koordinasyon merkezinde Adana Orman Bölge Müdürü Mahmut Yılmaz'dan söndürme çalışmaları hakkında bilgi aldı. Adana Orman Bölge Müdürü Yılmaz, verdiği bilgilerde yangına 4 helikopter, 1 uçak, 75 arazöz, 44 su tankı, 8 dozer, 6 greyder, 5 kepçe ve 5 kamyon ile müdahale edildiğini söyledi. Orman Bölge Müdürü Yılmaz, yangının söndürülmesi için yaklaşık 400 kişinin alanda mücadele ettiğini kaydetti.
Vali Erdinç Yılmaz ise yangının söndürülmesi için ekiplerin tüm güçleriyle çalıştığını ifade ederek, "Yangının söndürülmesi için bütün imkânlarımızla mücadele ediyoruz, ekiplerimiz durmaksızın çalışıyorlar. Söndürme çalışmalarında gayret gösteren tüm personelimize teşekkür ediyorum. Geçmiş olsun Osmaniye'm. Yanan her yeri yeniden ağaçlandıracağız" diye konuştu.
YANGINDAN EVLERİ ZARAR GÖREN VATANDAŞLARA ZİYARET
Vali Erdinç Yılmaz, Osmaniye Milletvekilleri Mücahit Durmuşoğlu ve İsmail Kaya, söndürme çalışmaları devam eden yangın bölgesinde yaptıkları incelemelerin ardından, Karatepe Köyünde yangından zarar gören vatandaşları ziyaret ettiler. Köy sakinleri ile bir süre  görüşen Vali Erdinç Yılmaz, hasar tespiti yapılmasının ardından vatandaşların zararlarının karşılanacağını belirtti.

FOTOĞRAFLI 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber