Geri Dön
SamsunSamsun'da Cumhuriyet Bayramı coşkusu

Samsun'da Cumhuriyet Bayramı coşkusu

Samsun'da Cumhuriyet Bayramı coşkusu

Samsun'da Cumhuriyet Bayramı coşkusu

Barış BUDANOĞLU, Mustafa İNAN/SAMSUN, (DHA) - SAMSUN'da Cumhuriyet Bayramı törenleri yağmurun gölgesinde yapıldı. Sabah saatlerinde başlayan yoğun yağış nedeniyle kutlamalar Mustafa Dağıstanlı Kapalı Spor Salonu'na alındı.

Samsun'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla çeşitli törenler gerçekleştirildi. Hava muhalefeti nedeniyle Mustafa Dağıstanlı Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleştirilen tören, Samsun Valisi Zülkif Dağlı'nın programda bulunanların bayramını kutlaması ile başladı. Vali Dağlı, "Bugün güneşin doğduğu bu güzel Samsunumuzda, Kurtuluş mücadelemizin ilk adımının atıldığı İlkadım ilçemizde, ay yıldızlı bayrağımızın ve ezan seslerimizin gölgesinde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere son devletimizi kuranların, ecdadımızın ve manevi şehitlerimizin huzurunda cumhuriyetimizin kuruluş yıldönümünü kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. 600 yıllık cihan devletinin mirası üzerinde yükselen genç cumhuriyetimizi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün veciz bir şekilde ifade ettiği, 'muhasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma' mücadelesini ilk günkü heyecanla, azimle ve şevkle sürdürüyoruz. Bugün de 2023, 2053, 2071 hedeflerine odaklanarak yeni ve daha büyük başarılar için kendimizi hazırlamalıyız. Devletimizin tüm kurumlarıyla ve milletimizle birlikte hedeflerimiz doğrultusunda emin adımlarla ilerleyeceğiz. Türkiye Cumhuriyeti devleti bugüne kadar olduğu gibi ondan sonra da önüne çıkartılacak her engeli aşacak imkana ve kararlılığa sahiptir. Bunun için ihtiyacımız olan en önemli şey milletimizin birliği ve beraberliğidir. Birlik ve beraberliğimizi güçlendirmek, kardeşlik duygularımızı pekiştirmek, ortak varlığımız olan cumhuriyete sahip çıkmak, ülkemiz ve milletimizi daha müreffeh yarınlara taşımak için azim ve kararlılıkla çalışmak hepimizin önemli görevidir" ifadelerini kullandı. 

Vali Dağlı'nın konuşmasının ardından Atakum Cumhuriyet Anadolu Lisesi öğrencilerinden Tuna Arslan "Cumhuriyet Bayramı", Samet Emre ise "Cumhuriyet Destanı" adlı şiiri seslendirdil. Tören programı resmi geçitle sona erdi. 

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber