Geri Dön
SivasBaşkan Bilgin, Muhtarlar Günü'nü 65 mahalle muhtarıyla kutladı

Başkan Bilgin, Muhtarlar Günü'nü 65 mahalle muhtarıyla kutladı

Başkan Bilgin, Muhtarlar Günü'nü 65 mahalle muhtarıyla kutladı

Başkan Bilgin, Muhtarlar Günü'nü 65 mahalle muhtarıyla kutladı

SİVAS, (DHA) - SİVAS Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, 19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle 65 mahalle muhtarıyla bir araya geldi. Sivas’a yapılan ve yapılacak olan hizmetlerin konuşulduğu toplantıda mahallelerdeki sorunlar ve çözüm önerileri konuşuldu.
Sivas Belediyesi Sosyal Tesislerde gerçekleştirilen toplantıya Başkan Bilgin’in yanı sıra Başkan Yardımcıları, Muhtarlar Derneği Başkanı Cemalettin Arslan ve mahalle muhtarları katıldı.
Toplantıda konuşan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, "Vatandaşlarımızla aramızda köprü vazifesi gören siz değerli muhtarlarımızla istişare ederek mahallerimizin sorunlarına hızlı çözüm üreteceğiz. Atalarımızın güzel bir sözü var 'Kuş alayıyla uçar'. Bir şehirde bir başarı bir güzellik bir huzur varsa bu tek bir kişinin yapabileceği bir görev değildir. Bu şehrin tüm dinamiklerinin birlikte hareket etmesi aynı hedefe kilitlenmesinin tüm farklılıklarımızı bir kenara bırakarak asgari müştereklerde birleşerek ortak akıl ve istişareyle hizmet odaklı düşünüldüğü için başarı da, güzellikte, huzur da bir arada olabiliyor. Belediye dediğimiz zaman belediyecilik dediğimiz zaman muhtarlarımızın yeri her zaman ayrıdır. Bugün her mahallemizde ayrı ayrı farklı alanlarda çalışmalar yapıyoruz. Bu hizmetleri yaparken de en büyük paydaşımız en büyük ortağımız tabi ki muhtarlarımızdır. Çünkü biz biliyoruz ki; muhtarlarımızın dünden bugüne kadar vatandaş ile devlet arasında köprü vazifesi görmüştür. Bu nedenle belediye olarak bizlerde yapılacak her çalışma, başlanacak her projeye muhtarlarımızı dâhil ederek süreci yürütüyoruz. Mahallelerimizin ve şehrimizin neye ihtiyacı varsa onu gidermek için çaba harcıyoruz" dedi.

'BİRLİKTE HİZMET EDECEĞİZ'
"Bu yıl altyapı hariç 700 milyon değerinde hizmetlerimize başladık, devam ediyoruz, inşallah tamamlayacağı" diyen Bilgin, "Cumhurbaşkanımızın bir sözü var 'Hizmet önemli ama yeterli değil'. Eksik olan nedir? Bu hizmeti yaparken sürece vatandaşlarımızı katmak, hemşerilerimizin gönlünü kazanarak proje üretebilmek. Sivas'a hizmet konusunda ayrışmak yerine beraber olursak kazanan memleketimiz olacak. Sivas'a hizmet konusunda hepimiz aynı partili olacağız. Ayrışmayacağız, siyasi handikaplara kapılmayacağız. Sivas’ı geliştirme, büyütme konusunda hepimiz aynı düşüncede, aynı kulvardayız" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber