Geri Dön
SivasEczacı adayları beyaz önlük giydi

Eczacı adayları beyaz önlük giydi

Eczacı adayları beyaz önlük giydi

Eczacı adayları beyaz önlük giydi

SİVAS, (DHA) -  SİVAS Cumhuriyet Üniversitesi (SCÜ) Eczacılık Fakültesini geçen yıl kazanan ama salgından dolayı yüz yüze eğitime yapamayan 2'nci sınıf öğrencilerine 'Beyaz Önlük Giyme Töreni' yapıldı.
4 Eylül Kültür Merkezi Keykavus Salonu'nda gerçekleştirilen programa Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hakan Yekbaş, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Ahmet Alim, Eczacılık Fakültesi Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bülent Saraç, 37'inci Bölge Sivas Eczacı Odası Başkanı Bahadır Eren, dekanlar, müdürler, akademisyenler, öğrenciler ile aileler katıldı.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı ile başlayan programda konuşan  Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yekbaş, eczacılık mesleğinin olmazsa olmaz meslekler arasında yer aldığını belirterek, "Kovid salgını sürecinde bu mesleğin önemi daha iyi anlaşıldı. Geçmişten bu yana çok çok bilinen bir meslek. Teknoloji ilerliyor, artık her şey biraz daha formal bir hale geliyor. Bugün Türkiye'ye baktığımızda eczacılık da dâhil olmak üzere her alanda gururla söyleyebileceğimiz çalışmalar var. Devletimiz öğrencilerimizin eğitimi için elinden geleni yapıyor. Bunun kıymeti çok büyük" dedi.
Rektör Danışmanı Prof. Dr. Ahmet Alim ise "Sevgili öğrenciler daha yolun başındasınız. Derslerinizi günü gününe çalışın. Eczacılık fakültesinin de uzmanlık sınavları var, bunlara katılın. Akademik kariyer yapmanızı çok isterim, bunlar ufkunuzu daha çok açacaktır" diye konuştu.
Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Saraç da Eczacılık mesleğinin simgesi olan beyaz önlüğün önemli anlamlar taşıdığını kaydederek, "Beyaz önlük saflıktır, temizliktir, güçtür sorumluluktur. Aynı zamanda beyaz önlük çalışkanlıktır, en kutsal anlamda ise hastaların duası yakınların minnetidir. O önlük aynı zamanda anne babanızın yüzündeki pırıltıdır" ifadelerini kullandı.
37'inci Bölge Eczacı Odası Başkanı Eren de öğrencilerin zor bir eğitimden geçeceklerini ama yılmamalarını ve gelecek planı yapmalarının önemli olduğuna değindi.
Konuşmaların ardından Eczacılık Fakültesi bahçesinin çevre düzenlemesini sağlayan firmalara plaket verildi.
Plaket töreninden sonra öğrencilere beyaz önlükleri giydirildi.

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber