Geri Dön
SivasSivas Belediyesi'nden kiracılara pandemi desteği

Sivas Belediyesi'nden kiracılara pandemi desteği

Sivas Belediyesi'nden kiracılara pandemi desteği

Sivas Belediyesi'nden kiracılara pandemi desteği

SİVAS, (DHA)- SİVAS Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, salgın döneminde kolaylık sağlanan belediyenin kiracılarından mayıs ayında da kira alınmayacağını açıkladı.  
Koronavirüs sürecinin başlamasıyla 2020 yılı içerisinde Sivas Belediyesi kiracılarından 3 ay kira almamış ve 6 ay kiralarını ertelemişti. Belediye Başkanı Hilmi Bilgin'in talimatıyla tam kapanma sürecinde de esnaflardan mayıs ayı kirası alınmaması kararlaştırıldı.
Pandemi döneminin başlamasından bugüne kadar belediye olarak esnafa ve hemşehrilerine  ihtiyaca göre destek verdiklerini belirten Başkan Bilgin, “Koronavirüs tedbirleri kapsamında İçişleri Bakanlığı genelgesiyle faaliyetlerine ara veren esnaflarımıza Ramazan ayı içerisinde bir defaya mahsus olmak üzere 1000 TL nakit desteği sağlayacağımızı açıklamıştık. Diğer yandan ocak ayında ihtiyaç sahibi ailelerimize 500 TL nakdi yakacak yardımında bulunduk. Destek paketimiz kapsamında ihtiyaç sahibi aileleri ve genelge kapsamında işyerlerini kapatan esnafların çalışanlarını kapsayacak şekilde Ramazan Bayramı öncesinde ilk etapta 5 bin 500, ikinci etapta 4 bin 500 olmak üzere toplamda 10 bin ailemize 500 TL nakdi yardımda bulunacağımızı duyurduk. Şimdide belediyemizin kiracısı olan esnaflarımızdan tam kapanma sürecinde yani mayıs ayı içerisinde kira almama kararı aldık. Bir bütün olarak değerlendirdiğimiz zaman Sivas Belediyesi olarak toplumun her kesimine bu zor süreçte sosyal belediyecilik gereği destek olmaya, yanlarında olmaya önem verdik. En kısa sürede bu süreci sağlıklı bir şekilde atlatarak inşallah eski günlerimize geri döneceğiz” dedi.

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber