Geri Dön
SivasYapımı tamamlanan alt geçit trafiğe açıldı

Yapımı tamamlanan alt geçit trafiğe açıldı

Yapımı tamamlanan alt geçit trafiğe açıldı

Yapımı tamamlanan alt geçit trafiğe açıldı

Alperen YILDIZ/SİVAS, (DHA) - SİVAS Belediyesi'nin kent içi trafiği rahatlatmak için başlattığı İstiklal Alt Geçidi çalışması tamamlandı. Belediye Başkanı Hilmi Bilgin otomobille geçerek, geçidi trafiğe açtı. 
Sivas Belediyesi'nin kentin çeşitli bölgelerinde trafiği rahatlatmak için projelendirdiği çalışmalardan biri olan Gülyurt Mahallesi'ndeki İstiklal Alt Geçidi yapımı tamamlandı. 5 ayda tamamlanan alt geçit ile trafik yoğunluğunu ortadan kaldırdı. Asfalt çalışmalarının ardından yol çizgileri ve aydınlatması da tamamlanan alt geçitte Belediye Başkanı Hilmi Bilgin incelemelerde bulundu. 
Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, "Ulaşım projelerimizin önemli bir ayağını oluşturan İstiklal Caddesi Alt Geçit projemizi tamamlamış bulunuyoruz. Resmi açılış programını da 5 Kasım'da yapacağız. Şehrimizin doğu aksındaki noktada önemli bir trafik sorunu vardı. Yaklaşık 5 ay önce, mayıs ayında başlatmış olduğumuz bu projeyle trafiği rahatlattık. Milletimize söz verdiğimiz tarih olan 29 Ekim'e de yetiştirmiş bulunuyoruz. Belediyemize maliyeti 21 milyon TL'yi bulan proje şehrimize hayırlı olsun" dedi. 

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber