Geri Dön
TekirdağBaşkan Yüksel, kadınlara yönelik projelerini anlattı

Başkan Yüksel, kadınlara yönelik projelerini anlattı

Başkan Yüksel, kadınlara yönelik projelerini anlattı

Başkan Yüksel, kadınlara yönelik projelerini anlattı


TEKİRDAĞ, (DHA)- TEKİRDAĞ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, kadınlara yönelik projelerini anlatarak, "Ekonomik olarak bir erkeğe bağımlı kalmayan kadınlarımız şiddet karşısında da sessiz kalmak zorunda kalmayacaklar" dedi.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Türkiye Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen ve Süleymanpaşa Belediyesinin ev sahipliğinde gerçekleştirilen Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesi Çalıştayı'na katıldı. Yüksel, Süleymanpaşa'da faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarında görev alan kadınlara yönelik olarak hazırlanan çalıştayda, kadına yönelik şiddetin önlenmesine ilişkin işbirliğinin arttırılması amacıyla yürütülecek çalışmalara dair, temsilcilerle fikir alışverişinde bulunarak, düzenlenen çalıştayın hayırlı olması temennisini dile getirdi. Kadına yönelen şiddetin aile içinde başladığını belirten Yüksel, bu konuda yürütülecek eğitim çalışmaları, çocuklardan başlayarak aşılanacak insan sevgisi ile kadına yönelik şiddetin tamamen ortadan kaldırılabileceğine inandığını ifade etti, Yüksel, şunları söyledi:

"Süleymanpaşa Belediyesi olarak bizler kadınlarımızın evlerde kapalı kalmamaları, aktif olarak hayatın içinde var olmaları için çeşitli çalışmalar yürütüyoruz. Yakın zamanda Çınarlı mahallemizde ilkini inşa ettiğimiz ve sadece hanımlara hizmet verecek bir merkezi hizmete açacağız. Diğer mahallelerimizde de benzer projeler üzerinde çalışıyoruz. Burada hobi kursları, mesleki eğitimler verilecek, kapalı yüzme havuzu ve fitness salonu bulunacak. Ayrıca bu merkezler şiddete maruz kalmış kadınlarımızın destek alabilecekleri kadın sığınma evi olarak da hizmet verecek. Kadınlarımızın şehrimizin ekonomi hayatına aktif olarak dahil olmaları için Seracılıkta Kadın Eli projemizi kısa süre içinde başlatıyoruz. 1000 metrekarelik seralarda hanımlar satın alım garantili olarak üretim yapacaklar. Bir yandan hem belediyemiz hem Süleymanpaşa Kent Konseyimiz bünyesinde kadınlarımızın el emeklerini ekonomiye kazandırabilecekleri kurslar ve eğitimler veriyoruz. Ekonomik olarak bir erkeğe bağımlı kalmayan kadınlarımız şiddet karşısında da sessiz kalmak zorunda kalmayacaklar."

Gün boyu süren çalıştayda uzman konuşmacılar, kadına yönelik şiddetin önlenebilmesi için alınabilecek önlemler, şiddet gören kadınların atması gereken adımlar gibi önemli konularda bilgilendirmede bulundu ve katılımcılar arasında fikir alışverişi gerçekleşti.(DHA)
 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber