Geri Dön
TekirdağSüleymanpaşa Belediye Başkanı Yüksel: 42 spor tesisi kazandırdık

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Yüksel: 42 spor tesisi kazandırdık

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Yüksel: 42 spor tesisi kazandırdık

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Yüksel: 42 spor tesisi kazandırdık

 

TEKİRDAĞ, (DHA)- TEKİRDAĞ Süleymanpaşa Belediyesi, Atatürk Mahallesi'nde hizmete giren spor tesislerine genç yaşta şehit düşen Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun adı verildi.

Atatürk Mahallesi Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu Spor Tesisleri'nin açılış törenine Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel ev sahipliği yaparken, törene Süleymanpaşa Kaymakamı Harun Kaya, Tekirdağ Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet Üzgün ile Belediye Başkan Yardımcıları, meclis üyeleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, mahalle muhtarları, mahalle sakinleri katıldı.

Açılışta,  Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu Spor Tesisleri'nde çocuklar için gün boyunca oyun grupları, okçuluk, macera parkurları, eğitici etkinlik ve atölyeler ile sosis balon, yüz boyama ve pamuk şekeri ikramı gerçekleştirilirken yetişkinler için de çay-kahve ikram edildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan açılış töreninde konuşan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, tesisin belediyenin öz kaynakları kullanılarak ve kendi personeli ile yapıldığını ifade etti. 3 yıl içinde Süleymanpaşa'da hizmete giren 42 spor tesisinden birinin daha açılışını yapmaktan duyduğu mutluluğu dile getiren Yüksel, spor tesislerinde mahallede yaşayan çocuklar ve gençler için futbol, basketbol, tenis, okçuluk gibi çok sayıda branşta kurslar açılacağını ve kursların tamamen ücretsiz olacağını sözlerine ekledi. Yüksel, tesislerin hayata geçirilmesinde emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarına teşekkür ederek tesisin Süleymanpaşa'ya ve mahalle sakinlerine hayırlı olması temennisinde bulundu.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet Üzgün, Tekirdağ'da göreve geldiğinde gençlerin spor yapacak alan bulamadıklarını, gelinen noktada her mahallede birçok sporun yapılabildiği çok sayıda spor tesisinin açıldığını görmekten mutlu olduğunu dile getirdi. Üzgün, Süleymanpaşa'nın, aynı nüfusa sahip il ve ilçelerdekinden üç kat fazla spor tesisine sahip olduğunu sözlerine ekledi.

Süleymanpaşa Kaymakamı Harun Kaya ise ilçede spora yapılan yatırımları takdirle takip ettiğini belirterek, tesisin konumu itibarıyla paha biçilemez bir noktada olmasına rağmen bu alanı vatandaşların kullanımına sunmanın çok kıymetli olduğunun altını çizdi. Kaya, şehitlerin isimlerinin böyle tesislerde yaşatılmasının da önemine değinerek, tesisin belediyenin öz kaynakları ile tamamlanması ile önemli ölçüde tasarruf edildiğine dikkat çekti. Emeği geçenlere teşekkür eden Kaymakam Kaya, tesisin hayırlı olması dileklerini paylaştı.

Açılış töreni kurdele kesimi ile tamamlanırken, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, protokol temsilcileri ile birlikte tesisleri dolaşarak gençlerle futbol ve basketbol oynadı.(DHA)

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber