Geri Dön
ErbaaErbaa'da vatandaşlar atık biriktirdikçe kazanacak

Erbaa'da vatandaşlar atık biriktirdikçe kazanacak

Erbaa'da vatandaşlar atık biriktirdikçe kazanacak

Erbaa'da vatandaşlar atık biriktirdikçe kazanacak

İbrahim UĞUR/ERBAA(Tokat), (DHA) - TOKAT’ın Erbaa ilçe belediyesi atık toplama kampanyası başlattı. Başlatılan proje ile atık toplayan vatandaşlara verilen manyetik kartlarda biriken puanlar anlaşmalı marketler ve kırtasiyelerde kullanılabilecek.
Erbaa Belediyesi ‘Biriktirdikçe Kazanalım’ projesini hayata geçirdi. Proje kapsamında şehrin 7 farklı noktasında atık toplama alanları oluşturuldu. Kâğıt, plastik, metal, cam, ambalaj atıkları, bitkisel atık yağlar, atık elektrikli ve elektronik eşyalar ve floresan gibi atıkları getiren vatandaşlara manyetik kartlar verilmeye başlandı. Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl projeyi Yunus Emre Parkında oluşturulan atık toplama alanında başlattı. Topladıkları atıkları alana getiren vatandaşlar manyetik kartlarını alıp, puanlarını yüklettikten sonra Başkan Karagöl ile birlikte atıkları geri dönüşüm kutusuna attı. Atık topladıkça puan biriktiren vatandaşlar, anlaşmalı market ve kırtasiyelerde istediği gibi kullanabilecek.
Bu projeyle daha fazla atık toplayıp vatandaşların da ekonomilerine katkı sağlamayı hedeflediklerini ifade eden Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl "Bizim zaten sıfır atık kapsamında projelerimiz devam ediyordu. Bunu biz geliştirip birazcık vatandaşlarımızı da bu olaya dahil ederek genişlettik. Bu kapsamda vatandaşlarımız topladıkları atıkları, kendi kategorilerine göre bizlere getirip, inşallah hem çevreye, doğaya daha çok katkı sağlayacaklar. Bunu yaparken de kendi ekonomilerine katkıda bulunacaklar. Bu nasıl olacak? Getirdikleri ürünlerin çarpanlarına göre bu elimizde bulunan sıfır atık kartlarına bir yüklemede bulunacağız. Bunu da istedikleri şekilde gerek su yükleyerek, gerek karşılığında ödül olarak çeyrek altın gibi hediyeleri kazandırmış olacağız. Bu sayede daha çok atık toplayıp vatandaşlarımızın cebine de para girmesini sağlayacağız" dedi.

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber