Geri Dön
UşakKayaağıl Termal Tesisi'nde yenileme çalışmaları başladı

Kayaağıl Termal Tesisi'nde yenileme çalışmaları başladı

Kayaağıl Termal Tesisi'nde yenileme çalışmaları başladı

Kayaağıl Termal Tesisi'nde yenileme çalışmaları başladı

UŞAK, (DHA)-UŞAK Belediyesi Kayaağıl Termal Tesisi'nin yenilenmesi için kapsamlı çalışma başlatıldı. Çalışmaları yerinde inceleyen Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, tesisi Uşak halkına yakışır bir hale getirileceğini söyledi.

Pandemi döneminde yalnızca apart kısmında vatandaşlara hizmet vermeye devam eden Kayaağıl Termal Tesisi, yüzme havuzu ve diğer olanaklarıyla da misafirlerinin keyifli vakit geçirebileceği bir ortama dönüştürülmesi için harekete geçildi. Tesisin sadece görünen kısımları değil alt yaısının da yenileceği bildirildi. Elektrik ve mekanik olmak üzere tüm tesisatın da yenileneceği çalışmalarda, havuzların yalıtımları ve zeminlerinin de değiştirileceği kaydedildi. Ön ve arka kısımların dış cepheleri ile yıpranan alçı tavanların sil baştan yapılacağı proje kapsamında apartlar hariç her alanda detaylı düzenlemeler gerçekleştirilmesinin planlandığı belirtildi. Yenilenecek tesiste, ayrıca gelenlerin aileleri ve arkadaşları ile hoş vakit geçirebilecekleri modern bir kafeterya ve lezzetli menüsü ile hizmet verecek bir restoran bölümünün de yer alacağı da bildirildi.

'DAHA NEZİH BİR ORTAM ELDE EDECEĞİZ'

Belediye Başkan Yardımcısı Durmuş Akkaya, AK Parti Belediye Meclis Üyesi İbrahim Türksoy ve ilgili daire müdürleri ile birlikte tesisi ziyaret ederek incelemelerde bulunan Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, proje sürecini yakından takip ettiklerini söyledi. Çalışmaların yapıldığı her alanı detaylı bir şekilde analiz eden ve proje yürütücüleriyle bilgi alışverişinde bulunan Başkan Çakın, "Vatandaşlarımız için burayı daha güzel, daha konforlu kullanılabilir bir yer haline getirmek adına büyük bir gayret içerisindeyiz" dedi.

Tesisi Uşak halkına yakışır bir hale getirileceklerini vurgulayan Başkan Çakır, bir önceki ihalenin ekonomik süreç nedeniyle tamamlanamadığını hatırlatıp, "Şu an ihale sözleşmesinin imzalandığını ve anlaşmalı müteahhit firma ile çalışmalara başlandı. Burası Uşak'ın doğa harikası bölgelerinden biri. Gerekli ve özverili çalışmalar sonucunda bu tesis vatandaşlara sorunsuz bir şekilde hizmet verecek. İnşallah termal suyumuzu ailelerimizle olması gerektiği gibi daha modern ve daha konforlu bir tesisle buluşturacağız" diye konuştu.

Yaklaşık 5 ay sürecek yenilemenin ardından tesisin kadınlar ve erkekler için ayrı olacak şekilde hamamları, havuzları, tuz ve buhar odalarıyla kış mevsimi başladan hizmete açılmasının hedeflendiği bildirildi.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber